Mısır hazinesi'nden kilolarca altın çaldılar

Mısır'da devlet hazinesinden 50 kilogram külçe altın çalındığı bildirildi.

Mısır hazinesi'nden kilolarca altın çaldılar
Maliye Bakanı Hani Kadri katıldığı bir televizyon programında olayı doğrularken, "Altınların içinde bulunduğu güvenli kasanın, özel anahtarıyla açıldığı tespit edildi." dedi.

50 KİLO ALTIN KASADAN GİTTİ

Hırsızlık olayıyla ilgili farklı soru işaretleri bulunduğuna vurgu yapan Kadri, yapılan incelemelerde 50 kilogram külçe altının kasada olmadığının kesinleştirildiğini, hazine kasasında bulunan diğer mal varlıklarının da kontrol edildiğini aktardı.

OPERASYON BAŞLADI


Öte yandan Mısır güvenlik güçleri, devlet hazinesinden 50 kilogram külçe altını çalanların, kısa sürede yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldığını duyurdu. Söz konusu olay, 25 Ocak 2011 devrimi sırasında Kahire Müzesi ve farklı devlet kurumlarına yapılan saldırıları tekrar gündeme getirdi.

BİR SÜRÜ HIRSIZ TÜREDİ

Eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in devrilmesinin ardından ortaya çıkan güvenlik zafiyetinden faydalanan bazı şahıs ve örgütler, farklı hırsızlık yöntemleri geliştirmiş bu nedenle Mısır Silahlı Kuvvetleri, özellikle de hassas devlet kurumlarının bulunduğu bölgelere yaklaşılmasını yasaklamıştı.
BİZE ULAŞIN