Rusya'dan Suriye'ye 4 jet daha

Suriye rejimine askeri desteğini sürdüren Rusya, son olarak Lazkiye'ye 4 savaş jeti sevk etti. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ise, Rusya'nın hamlesinin tehdit oluşturduğunu s

Rusya'dan Suriye'ye 4 jet daha
ABD basınında yer alan haberlerde Rus Hava Kuvvetleri'ne ait 4 savaş jetinin Suriye'ye nakledildiği öne sürüldü. Savunma Bakanlığı yetkilileri, Rus ordusunun bu hafta içinde rejim güçlerine ait Lazkiye'deki hava üssüne ilk savaş uçağı sevkiyatını gerçekleştiğini aktardı. Konuya dair açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya'nın bu hamlesine dair endişelerini belirtti ve bu sevkiyatın Suriye'deki ABD ve müttefiki ülkelerin askeri güçlerine tehdit oluşturabileceğini ifade etti. Suriye'deki krize dair Rusya ve İran'a da çağrıda bulunan Kerry, Esad'ın gitmesi gerektiğini ve bunun zamanını belirlemek için ABD'nin müzakerelere hazır olduğunu ifade etti. Askeri gücünü artıran rejim birlikleri ise DAEŞ'in kontrolündeki antik Palmira'ya düzenlediği yaklaşık 25 hava operasyonunda 12 militanı öldürdü.

EL NUSRA, 56 REJİM ASKERİNİ İNFAZ ETTİ
Suriye'de El Kaide'nin kolu El Nusra militanları, ayın başında İdlib'de rehin aldıkları rejim askerlerini toplu şekilde öldürdü. İnfazın bu hafta içinde İdlib yakınlarında gerçekleştiğini doğrulayan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Nusra üyelerinin en az 56 rejim askerini öldürdüğünü belirtti. İnfaz resimleri Twitter üzerinden de paylaşılan Esad askerleri, 9 Eylül'de Nusra üyelerinin İdlib'deki Ebu el-Zuhur Askeri Hava Üssü'nü ele geçirmesinin ardından esir alınmıştı.

BİZE ULAŞIN