Filistinli kıza 10 kurşun

İsrail askerleri 18 yaşındaki Filistinli üniversite öğrencisi kıza 10 kurşun sıktı. Yarım saat kanlar içinde bekletilen kız hayatını kaybetti. Tanıkların ifadelerine göre kız çantasındakileri göstermek istediği sırada vuruldu

Filistinli kıza 10 kurşun
İsrail ordusu, katliamlarına bir yenisini daha ekledi. El Halil şehrinde önceki gün yaşanan olayda İsrail askerleri, 18 yaşındaki Hedil el Heşlemun isimli Filistin kızı öldürdü. İsrail basınına göre Filistinli kız, kontrol noktasındaki askerleri bıçaklamak istedi. Ancak görgü tanıkları kızın, askerlere yüzünü göstermediği ve çantasını açmadığı için öldürüldüğünü aktardı. New York Times gazetesine konuşan bir tanık, üniversite öğrencisi olan kızın çantasının içindekileri göstermek istediği sırada vurulduğunu söyledi. Diğer tanıklar da çantasında bıçak taşısa bile olay yerinde otomatik silahlı en az 7 İsrail askerinin bulunduğunu ve kız ile askerler arasında 1 metrelik bariyer olduğunu kaydetti. Kızın istese bile askerleri bıçaklama ihtimalinin hiç bulunmadığı belirtildi. Olay sonrasında ortaya çıkan görüntülerde de kızın sadece İsrail askerlerinin karşısında durduğu görüldü.

İKİNCİ CİNAYET
İsrail askerlerinin genç kıza yakın mesafeden 10 kez ateş ettiğini anlatan görgü tanıkları, ambulansın olay yerine gelmesinin de yarım saat boyunca engellendiğini aktardı. İsrail askerlerinin kanlar içerisinde yatan kızı bekletirken üstünü aradığı bildirildi. Anadolu Ajansı'na konuşan genç kızın babası Salah el-Heşlemun, "Kızımı vahşice ve kasıtlı olarak öldürdüler" dedi. El Halil kentinde önceki gün ayrıca Abdulhalim Mahmud el Teleheme isimli bir diğer Filistinli bir genç daha İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirdi. Yaşananların Kurban Bayramı ile Yahudilerin kutsal günü Yom Kipur öncesinde yaşanmasından dolayı olayların büyümesinden endişe ediliyor. Filistinliler ayrıca İsrail'in Yahudileri Mescid-i Aksa'ya girmesine izin vermesinden dolayı günlerdir gösteriler düzenliyor. İsrailli Yahudi yerleşimcilerden oluşan 37 kişilik grup dün de Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

BİZE ULAŞIN