120 yıldır aynı gelinlik

ABD'de Abigail Kingston, nikahında aile yadigârı gelinliği giyecek. Kingston ilk 1895'te üçüncü kuşaktan büyükannesinin kullandığı gelinliği giyen ailedeki 11'inci kadın olacak

120 yıldır aynı gelinlik
ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Abigail Kingston isimli 30 yaşındaki bir kadın, düğününde aile büyüklerinden yadigâr kalan gelinliği giyecek. Abigail aynı aileden bu gelinliği giyen 11'inci kadın olacak. Ailenin kadınlarının 120 senedir bu gelinliği giydiği belirtiliyor. Asırlık gelinliği ilk Abigail'in üçüncü kuşaktan büyükannesi Mary Lowry Warren'in 1895'te giydi. Abigail'den önce ise gelinliği en son annesi Leslie Kingston 1977'de kullandı. Zamanın modasını yansıtan gelinlik, omuzları açıkta bırakan bir yakaya ve karpuz kollara sahip. Krem rengi saten kumaştan dikilen ve aynı renkte dantellerle süslenmiş gelinliğin uzun bir kuyruğu bulunuyor.

200 SAATTE ONARILDI

Gelinliğin yıpranmış olduğunu gören Abigail, "Önce bunun imkânsız olduğunu ve gelinliği giyemeyeceğimi düşündüm" dedi. Ancak Abigail ve annesi Leslie, sonunda gelinliğin elden geçirilip tekrar giyilmeye değer olduğuna karar verdiklerini söyledi. Abigail ve annesi gelinliğin tadilatı için tasarımcı Deborah Lopresti'ye götürdü. Lopresti 200 saat çalışarak elbisenin eski ihtişamına kavuşmasını sağladı. Abigail'in annesi Leslie "Bu sadece bir elbise değil, aşk demek" sözleriyle gelinliğin büyük bir manevi değere sahip olduğunu söyledi.

12'NCİ GELİN SIRADA

Abigail Kingston, ekim ayındaki düğünde gelinliği giyeceği için oldukça heyecanlı olduğunu belirtiyor. Aynı aileden bir gelin adayı da gelinliği giyen 12'nci gelin olmak istiyor.

BUGÜN NELER OLDU