Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük sevgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük sevgi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhammed Ali'nin cenaze törenine katılmak için gittiği ABD'de sevgi gösterileriyle karşılandı. Erdoğan, efsanevi boksör Muhammed Ali'nin cenaze töreni ve bazı programlara iştirak etmek üzere ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentine dün gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı özel uçak "TUR" ile kente gelişinde Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da ABD'ye geldi. Erdoğan'ı otel girişinde bekleyenlerden bazılarının duygulanarak gözyaşı döktüğü görüldü. ABD'de yaşayan Türkler'le bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan kalabalık arasındaki bir yaşlı kadının elini de uzun süre tuttu. Grubun 'Milletin Adamı Erdoğan', 'Hep Birlikte Yeni Türkiye Hedef 2023' yazılı dövizler tuttuğu görüldü.

DÜNYA İDEALLERİNİ HAYATA GEÇİRMELİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bloomberg'in görüş bölümü için "Muhammed Ali'nin mirasını yaşatmak" başlıklı bir makale kaleme aldı. Erdoğan makalesinde, "Neden Türkiye'nin cumhurbaşkanı, Amerikalı bir boksörün cenazesi için dünyanın öbür ucuna uçar, diye düşünebilirsiniz. Cevabı basit: Türk halkı adına saygılarımı sunmak için. Çünkü onun olağanüstü hikayesi burada bitmemeli. Dünya liderleri, Ali'nin ideallerini hayata geçirerek birçok kalıcı soruna çözüm bulabilir" ifadesini kullandı. Muhammed Ali'nin, fevkalade bir sporcu ve dikkat çekici bir insan olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "İnsanlığın çok daha büyük zorluklarla karşı karşıya olduğu ve görünüşe göre bu acil sorunları doğrudan ele alacak cesareti olmadığı bir dönemde, dünya liderleri Muhammed Ali'den esinlenebilirler."

HALKIN ŞAMPİYONU
"Ali'nin yıllar önce ortaya koyduğu meseleler halen güncelliğini kormaktadır. Bu itibarla Halkın Şampiyonu'nu onurlandırmanın doğru yolu, özgürlük, eşitlik ve dayanışma tasavvurunu yaşatmaktır."
BİZE ULAŞIN