İngiltere'den çirkin Türkiye kampanyası!

Financial Times, İngiltere'e seçmenin Avrupa Birliği'ne üyelikten ayrılıp ayrılmayacağına karar vereceği referandumla bağlantılı tartışmalarda Türklere karşı çirkin bir kötüleme kampanyası yürütüldüğüne dikkat çekti.

İngiltere'den çirkin Türkiye kampanyası!

Financial Times gazetesinde yer alan Philip Stephens imzalı yazıda, "İngiltere'nin AB'den ayrılması önünde kampanya yapanların broşürlerine şöyle bir göz gezdirin. Ankara'daki parlamentodaki bir kavgayı göreceksiniz. İngiltere pasaportu resimli diğer bir posterde ise "Türkiye (76 milyon nüfuslu) AB'ye üye oluyor" diyor. Ardından Türkiye'deki doğum oranlarıyla ilgili istatistikler yer alıyor" deniyor.

"Bunların dışında, kaynak gösterilmeden Türkiye'de suç oranlarının daha yüksek olduğu ve mafyaların bulunduğu ifade ediliyor ve Türkiye'nin sanki hemen gerçekleşecekmiş gibi gösterilen üyeliğiyle birlikte Avrupa Birliği'nin sınırlarının savaşın yaşandığı Suriye'nin sınırlarına dayanacağı iddia ediliyor"

İNGİLTERE, DHKP-C'YE YARDIM FONU AKTARDI

LONDRA'NIN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI'NIN AİLESİ DE TÜRK KÖKENLİ

Financial Times, İngiltere'nin ayrılma kampanyasının liderleri arasındaki kişilerden Michael Gove ve Boris Johnson'ın kendilerini şimdiye kadar sosyal liberaller olarak nitelediklerini hatta dünyanın en kozmopolit kenti Londra'nın eski belediye başkanı olan Johnson'ın ailesinin Türk kökenleri olduğunu söylediğini de hatırlatıyor.

İNGİLTERE'DEN KÜSTAH TÜRKİYE AÇIKLAMASI

BBC Türkçe

BİZE ULAŞIN