İşte tabut başındaki Türk vekilin hikâyesi

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan: Yıllarca boks yaptım. Ali’nin hayranıyım. Beni heyete dahil eden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim. Onur duydum...

İşte tabut başındaki Türk vekilin hikâyesi
ABD'de son yolculuğuna uğurlanan efsane boksör Muhammed Ali'nin tabutunu taşıyan tek Türk, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan oldu. "Boksçu milletvekili" olarak bilinen Turan, 17 yaşındayken boksa başlamıştı. Uzakdoğu sporlarına ilgi duyan Turan, uzun yıllar kung-fu ve kickboks yapmıştı. Sporcu ve antrenör olarak 15 yıl sektörde yer alan Turan, törende yaşadıklarını SABAH'a anlattı:
Cenazeye katılmayı çok istedim. Sayın cumhurbaşkanımız sağ olsunlar beni de heyete dahil etti. Cumhurbaşkanımıza, bu fırsatı bana verdiği için çok teşekkür ediyorum. Hayatımda büyük yeri olan, hemen her Müslüman için efsane olan Muhammed Ali'nin tabutunu taşımak benim için büyük bir onur ve gururdu.
Muhammed Ali'nin, "Dinimi, halkımı ve kendimi küçük düşüremem" sözü beni çok etkiledi. Böyle bir efsanenin tabutunu taşımayı bana nasip eden Allah'a hamdolsun.
BİZE ULAŞIN