‘O Ses’in starı imza dağıtırken vuruldu!

‘O Ses’in starı imza dağıtırken vuruldu!

‘O Ses Türkiye’ ismiyle ülkemizde de yapılan ‘The Voice’ şarkı yarışmasıyla ABD’de ünlenen Christina Grimmie (22) önceki akşamki konseri sonrası imza dağıtırken silahlı saldırıya uğradı. Grimmie hastanede yaşamını yitirdi. Saldırgan olay yerinde canına kıydı

ABD, 22 yaşındaki şarkıcının konser sonrasında uğradığı silahlı saldırıyla öldürülmesinin şokunu yaşıyor. Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde geçtiğimiz cuma yaşanan olayın kurbanı Christina Grimmie. Genç şarkıcı Orlando kentindeki The Plaza Live salonunda konser veriyordu. Silahlı saldırgan, saat 23.00'te biten konserinin ardından hayranlarına imza dağıtan Grimmie'nin yanına yaklaşarak kurşun yağdırdı. Grimmie, ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırıldı. Ancak şarkıcının sabaha karşı yaşamını yitirdiği duyuruldu.

ERKEK KARDEŞİ ÜZERİNE ATLADI AMA...
Adını ilk önce ABD'de düzenlenen The Voice isimli şarkı yarışmasında duyuran Grimmie'yi öldüren kişi de olay yerinde canına kıydı. Saldırı anında üzerinde iki silah olduğu belirtilen zanlının, Grimmie'nin kardeşi Mark tarafından etkisiz hale getirilmeye çalışıldığı anda kendisini vurduğu öğrenildi. Orlando Polis Teşkilatı Grimmie'nin erkek kardeşini çevredekilerin de yaralanmasını önlediği için kahraman ilan etti. Olay yerinde şarkıcının en az 60 çocuk ve onlarca genç hayranını olduğu kaydedildi. Saldırganın konser alanına iki silahı ile birlikte girmesi ve böyle bir cinayeti işlemesi ABD basını tarafından güvenlik tedbirleri konusundaki eleştiriler aldı. Sosyal medyada da saldırganın mekana iki silahla kolayca girebilmesiyle ilgili güvenlik görevlilerine ağır eleştirilerde bulunuldu. Saldırganın Grimmie'nin eski erkek ardaşalarından biri olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

YOUTUBE YILDIZIYDI
Grimmie, Türkiye'de de 'O Ses Türkiye' ismiyle yayımlanan yarışmanın ABD'de 2014'teki 6'ncı sezonunu üçüncülükle tamamlamıştı. Grimmie, o sezon yarışmada jüri üyesi olan Maroon 5 grubunun solisti Adam Levine'nin takımındaydı. Önceki gün Antalya'da konser veren Levine de Türkiye'den dönüş yolundayken acı haberi alarak fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'daki hesabından Grimmie ile yarışmada çektikleri fotoğrafları paylaştı. Grimmie her ne kadar şarkı yarışmasında birinci olamasa da güzelliğinin yanı sıra etkili sesi sayesinde kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Güzel şarkıcının özellikle video paylaşım sitesi YouTube'da çok büyük bir hayran kitlesi vardı.

AKILLARA MUTLU KAYA SALDIRISINI GETİRDİ
ABD'deki saldırı akıllara geçen yıl özel bir TV kanalında ses yarışmasına katıldıktan sonra eski erkek arkadaşı tarafından silahla vurularak ağır yaralanan Mutlu Kaya'yı getirdi. Veysi Ercan iki gün önce indirim yapılmadan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Christiana Grimmie'ye saldırının faili ve nedeni ise henüz bilinmiyor. Ancak Grimmie'nin eski erkek arkadaşı baş şüpheli olarak görülüyor.
BİZE ULAŞIN