Orlando’daki gece kulübüne saldırı

Orlando'da eşcinsellerin gittiği gece kulübünde saldırı düzenleyen 29 yaşındaki Ömer Metin, olaydan önce 911’i arayarak DAEŞ’e bağlılığını dile getirdi

Orlando’daki gece kulübüne saldırı

ABD'nin Orlando kentinde bir gece kulübünde meydana gelen ve en az 50 kişinin hayatını kaybettiği ve 53 kişinin yaralandığı saldırının failinin terör örgütü DAEŞ ile bağlantılı olabileceği belirtildi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Pulse Club adlı eşcinsellerin gittiği gece kulübünde saldırı düzenleyen 29 yaşındaki Ömer Metin, olaydan önce 911'i arayarak DAEŞ'e bağlılığını dile getirdi.

ABD yönetimi henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmazken, NBC News haber kanalının yerel güvenlik güçlerinden aldığı bilgiye göre, Metin'in DAEŞ'e bağlılığının yanı sıra Boston Maratonu'nun failleri Çeçen kardeşlerden de bahsetti.

Orlando Emniyet Müdürü John Mina, olayın, şehir merkezinin güneyindeki bir gece kulübünde saat 02.02'de (TSİ 09.02) silahlı bir saldırganın gerçekleştirdiği rehin alma eylemiyle başladığını ve 05.00 civarında SWAT timinin operasyon başlattığını açıklamıştı.

BİZE ULAŞIN