Ölümü göze alıp raylara atladılar

Ölümü göze alıp raylara atladılar

ABD’de New York metrosunda bayılarak tren yoluna düşen yaşlı adamı, ölümü göze alarak raylara atlayan 3 yolcu son anda yaklaşan trenin önünden aldı

ABD'nin New York kentinde korkutucu ama bir o kadar da "insanlık ölmemiş" dedirten bir olay yaşandı. City Hal istasyonunda metro bekleyen yaşlı bir adam aniden bilinçsiz şekilde raylara düşünce onunla birlikte durakta bekleyen 3 yolcu, yaşlı adamı kurtarmak için canları pahasına raylara atladı.

ÖLÜMÜ GÖZE ALDILAR
Geçen hafta cuma günü yaşanan olayda yaşlı adam dengesini kaybedip raylara düştü. O ana tanık olan istasyondaki 3 yolcu da hiç düşünmeden raylara atladı. Ardından başka bir yolcu daha onlara katıldı. İstasyonun güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan o anlarda yaşlı adam trenin gelmesine sadece iki dakika kala yukarı çekilerek kurtarıldı. Olaya dair çekilen bir başka videoda ise yaşlı yolcuyu kurtaranların, diğer yolcuların yardımıyla büyük bir hızla istasyon zeminine çıktığı görülüyor. Baygın halde ama en azından sağ olarak raylardan kurtarılan yaşlı adama ilk müdahaleyi de yine yolcular yaptı.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK
New York Times gazetesine konuşan olayın tanıklarından Sumeja Tulic adlı bir öğrenci, raylara bir metre mesafedeki bir sütuna dayanan 50-60 yaşlarındaki adamın aniden bayılarak düştüğünü anlattı. Hastaneye kaldırılan adamın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Dört yıl önce yaşanan benzeri bir olayda da New York'taki bir metro istasyonunda Naeem Davis adlı bir adam o sırada tartışmakta olduğu Güney Koreli Ki Suk Han'ı gelmekte olan trenin önüne itmişti. Diğer yolcular zavallı adama yardım etmemişti. O esnada durakta olan R. Umar Abbasi adındaki gazeteci, adamı kurtarmak yerine ölmeden önceki son anının fotoğrafını çekmiş ve fotoğraf New York Post gazetesinde 4 Aralık 2012'de kapak manşeti olmuştu. Abbasi'nin davranışı cinayete yardım etmekle eş tutulmuştu.
BİZE ULAŞIN