Netanyahu'dan flaş karar!

İsrail, nükleer denemeleri yasaklayan anlaşmayı imzalayacak. Netanyahu ile görüşmesinden sonra AP'ye konuşan CTBTO Yönetici Sekreteri Lassina Zerbo, İsrail'in anlaşmayı onaylamayı göz önünde bulundurduğunu ve Netanyahu'nun konunun "şartlardan çok zaman" meselesi olduğunu belirtiğini ifade etti.

Netanyahu'dan flaş karar!

Kapsamlı Nükleer Denemelerin Yasaklanması Anlaşması Örgütü (CTBTO) Yönetici Sekreteri Lassina Zerbo, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun ülkeyi nükleer denemeleri yasaklayan anlaşmayı onaylamaya hazırladığını bildirdi. Netanyahu ile görüşmesinden sonra AP'ye konuşan Zerbo, İsrail'in anlaşmayı onaylamayı göz önünde bulundurduğunu ve Netanyahu'nun konunun "şartlardan çok zaman" meselesi olduğunu belirtiğini ifade etti.

İSRAİL, BM HUKUK KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Zerbo, İsrail'in nükleer denemeleri yasaklayan anlaşmayı onaylamasının Ortadoğu'nun nükleer denemelerden arındırılmış bölge olmasının yolunu açacağını bildirdi. CTBTO verilerine göre Ortadoğu'da İsrail ile birlikte İran ve Mısır söz konusu anlaşmayı henüz onaylamadı. 19 Kasım 1996'da imzaya açılan Nükleer Denemelerin Kapsamlı Yasaklanması Anlaşması'nın (CTBT) yürürlüğe girebilmesi için ABD, Çin, İsrail, İran, Kuzey Kore, Mısır, Hindistan ve Pakistan'ın imzalayıp onaylaması halinde yürürlüğe girecek.

BİZE ULAŞIN