İsrail 15 yaşındaki Filistinli'yi 'yanlışlıkla' öldürmüş

Batı Şeria'da bir otomobile taş attığı iddiasıyla vurulan 15 yaşındaki Filistinli'nin, arkadaşlarıyla yüzmeden döndüğü ortaya çıktı.

İsrail 15 yaşındaki Filistinli'yi 'yanlışlıkla' öldürmüş

İsrail askerleri, Batı Şeria'da turistleri taşıyan bir araca taş atan Filistinlilere ateşle karşılık verdi. Olayın ardından yapılan açıklamada, içinde turistlerin olduğu İsrail plakalı araca taş atan bir Filistinli'nin öldürüldüğü belirtildi.

Ancak daha sonra İsrail askeri tarafından öldürülen Filistinli'nin arkadaşlarıyla havuzdan dönen 15 yaşındaki Mahmud Bedran olduğu ortaya çıktı. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Bedran'ın 'yanlışlıkla' vurulduğu ve konunun incelemeye alındığı kaydedildi.

Bedran'ın ailesi, oğullarının diğer Filistinli gençler gibi ramazan ayında sabah saatlerinde yüzmeye gittiğini söyledi. Bedran'ın yaşadığı yerin yetkilileri de Filistinli gencin cenazesinin ailesine teslim edilmesi ve cenaze töreninin gerçekleştirilmesi için İsrail'le iletişime geçtiklerini belirtti.

Öte yandan İsrail askerinin açtığı ateş sonucunda yaralanan bir Filistinli de Ramallah'a götürülerek hastaneye kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN