Hindistan başbakanına tehdit mektubu taşıyan güvercin 'tutuklandı'

Hindistan başbakanına tehdit mektubu taşıyan güvercin 'tutuklandı'

Hindistan'ın Pencap eyaletinde, ayak bileğinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi tehdit eden mektup taşıyan bir güvercin Hindistan Sınır Muhafızları tarafından yakalanarak tutuklandı.

  • DHA
  • Dünya
  • Cuma 07.10.2016 00:27

Hint güvenlik görevlileri önceki gün de benzer mesajın asılı olduğu iki balon ele geçirmişti.Press Trust of India'nın haberine göre, Hindistan'ın Pakistan sınırında bulunan Pencap eyaletine bağlı Narot Jaimal Singh Karakolu'nda görevli sınır muhafızları, ayak bileğinde bir kağıt bulunan bir güvercini yakaladı.

Hindistan başbakanına tehdit mektubu taşıyan güvercin 'tutuklandı'

Güvercinin ayağındaki kağıtta, Pakistan'ın resmi dili olan Urduca ile Hindistan Başbakanı'na hitaben ?Modi, bizi 1971'deki aynı insanlar zannetme. Artık her çocuk Hindistan'la savaşmaya hazırö yazılı olduğu görüldü.

Hint sınır muhafızları bunun üzerine, sınırın Pakistan tarafından geldiğini belirttikleri güvercini yakaladı.Polis müfettişi Ramesh Kumar, olayın araştırıldığını bildirdi.

Hindistan sınır muhafızları, iki gün önce de yine Pakistan sınırında, iki balona bağlanmış, aynı tehditlerin yazılı olduğu başka bir mesaj ele geçirmişti.
Hint güvenlik görevlileri, geçen yıl Mayıs ayında da yine bir güvercini ?Pakistan casusuö olduğu gerekçesiyle gözaltına almıştı.

BİZE ULAŞIN