DEAŞ Atme’ye saldırdı

Terör örgütü DEAŞ, Türkiye sınırına sadece bir kilometre uzaklıktaki Atme mülteci kentine intihar saldırısı düzenledi. Aralarında üst düzey ÖSO liderlerinin de bulunduğu 35 kişi patlamada yaşamını yitirdi

DEAŞ Atme’ye saldırdı
Suriye'nin Türkiye sınırı yakınındaki Atme sığınmacı kenti, dün sabah saatlerinde düzenlenen intihar saldırısıyla sarsıldı.Aralarında Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarının da bulunduğu 29 kişi saldırıda hayatını kaybetti. Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin hemen karşısında bulunan ve Türkiye sınırına 1 kilometre uzaklıktaki Atme'deki saldırıyı, terör örgütü DEAŞ üstlendi. Saldırının, bölgedeki sivillerin güvenliğini sağlayan ÖSO güçlerinin nöbet değişimi sırasında gerçekleştiği ve yaralılardan en az birinin tedavi için Hatay'a sevk edildiği öğrenildi. Aralarında üst düzey muhalif liderlerin de bulunduğu 35 kişi yaşamını yitirdi.

HALEP YOK OLABİLİR
DEAŞ militanları ÖSO'yu ve sivilleri hedef alırken Şam rejiminden de Halep halkına yönelik bir tehdit geldi. 19 Eylül'de sonlanan ateşkesin ardından Halep'teki saldırılarını yoğunlaştıran rejim, önceki gün bombardımanları azatlacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından Halep'teki muhaliflere ve sivillere "Kenti terk edin" uyarısında bulunan rejim, "Halep'i terk etmeyenlerin, kaçınılmaz kadere teslim olacağı" tehdidini savurdu. Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Halep'in doğusunda bombardımanın devam etmesi durumunda şehrin yıl sonuna kadar tamamen yok olacağı uyarısında bulundu. De Mistura, kentte ölenlerin üçte birinin çocuklar olduğunun da altını çizdi.
BİZE ULAŞIN