Korumanın iflası kafa karıştırdı

Paris’te mücevherleri çalınan Kim Kardaşyan’ın yakın koruması Pascal Duvier, 1 milyon 90 bin euroluk borcu yüzünden Almanya’daki firması için iflas bildiriminde bulunmuş

Korumanın iflası kafa karıştırdı
ABD'li TV yıldızı Kim Kardaşyan'ın Fransa'nın başkenti Paris'te konakladığı lüks rezidansta 5 hırsız tarafından soyulup, mücevherlerinin çalınmasının etkileri sürüyor. Bu olayla adı duyulan ve Kardaşyan soyulduğu sırada yanında bulunmayan özel koruması Pascal Duvier'in 1 milyon euronun üzerinde borcu olması kafaları karıştırdı. Duvier'in 22 Temmuz'da vatandaşı olduğu Almanya'da iflasını açıkladığı ortaya çıktı.

BORCUNA KARŞILIK İŞBİRLİĞİ Mİ?
İngiliz Daily Mail gazetesinin özel haberine göre; Duvier'in Almanya'nın Eppelheim kentinde kurduğu ProtectSecurity isimli firması, Heidelberg İdari Mahkemesi'ne başvurarak 1 milyon 90 bin euroluk borcuna ilişkin iflas bildiriminde bulundu. 2012'den bu yana Kardaşyan ile çalışan; daha önce Black Eyed Peas, Fergie, Will.i.am, Pussycat Dolls'a korumalık yapan Duvier'in neden iflas ettiği bilinmiyor. Daily Mail, Kardaşyan'ın 11.2 milyon dolarlık mücevherlerinin çalındığı soygunun düzmece olduğu iddialarını da destekler biçimde yayımladığı haberinde, Duvier'in borcunun kapatılması karşılığında tamamen bir kurgudan ibaret olan soyguna dahil olduğu ileri sürülüyor. Daily Mail'e konuşan kaynaklar, "Kim, soygundan ötürü Pascal Duvier'i suçlamıyor. Duvier Kardaşyan'lar için çalışmaya devam edecek" diye konuştu. Duvier soygun sırasında, Kim Kardaşyan'ın kız kardeşleri Kourtney Kardaşyan ve Kendall Jenner ile birlikte L'Arc isimli gece kulübündeydi...

?ABD'Lİ SİLAH LOBİSİNE FIRSAT DOĞDU
ABD'DEKİ Ulusal Silah Derneği (NRA), Kardaşyan'ın soyulmasını fırsat olarak değerlendirerek, halkı daha çok silahlanmaya çağırdı. Kardaşyan soygunundan sonra Twitter'dan bir dizi mesaj yayımlayan NRA soygunu gerçekleştirmelerine tepki göstererek, "Hırsızların Fransa'daki silah kontrolü yasasından faydalanarak bu suçu işlemesinin şok edici" olduğunu ileri sürdü.

MÜCEVHER FOTOLARINI SİLDİ
Duvier'in çarşamba günü sosyal medya hesaplarından Kardaşyan ile ilgili tüm görüntü ve bilgileri sildiği görüldü. Kardaşyan'a yakın kaynaklar, bunun Duvier'in işine son verilmesi anlamına gelmediği, sadece güvenlik gereği Kardaşyan ile ilgili bilgilerin artık daha güvenli bir biçimde yayımlanacağını gösterdiği yorumunu yaptı.
BİZE ULAŞIN