10 üye, okulları kapattı sırada diğer ülkeler var

SOMALİ: FETÖ okulu sayısı 3, öğrenci sayısı bin. Okulların tamamı darbe girişiminden sonra kapatıldı ve Türk öğretmenler geri gönderildi. Okullar Türk elçiliğinin mali kaynaklarıyla eğitime devam ediyor.
IRAK: İlk ve orta dereceli okullarla bir üniversitenin de bulunduğu toplam 37 eğitim kurumu var. Öğrenci sayısı 40 bin. Türkiye'nin talebi üzerine okulların yönetimlerinin tamamı değiştirildi.
AZERBAYCAN: FETÖ okulu sayısı: 11, ayrıca bir de üniversite. Okullar 2014'te Milli Eğitim Bakanlığı'nın kontrolüne geçti. Kapatılan üniversite de Temmuz ayında yeni bir yönetim altında yeniden faaliyete başladı. Gülen bağlantılı prestijli Kafkas Üniversitesi'nin de yönetimi artık hükümetin kontrolünde.
TACİKİSTAN: FETÖ okulu sayısı: dört kentte 6 okul. Son durum: Hükümet okulları devraldı, isimlerini de değiştirdi.
AFGANİSTAN: FETÖ okulu sayısı: 20 Öğrenci sayısı: 8 bin Okullar hala açık, ancak ailelerin kaygılı oldukları bildiriliyor.
PAKİSTAN: FETÖ okulu sayısı: 28 öğrenci sayısı: 11 bin. 23 Türk öğretmen görevlerinden alındı.
ÜRDÜN: Ülkede bulunan tek FETÖ okulu EL BURC kapatıldı.
LİBYA: FETÖ ile bağlantısı tespit edilen El Muhtar okulunu kapattı. Öğretmeni görevden aldı.
ÇAD: FETÖ bağlantılı iki okulun kapatılacağı söylendi.
CEZAYİR: 3 FETÖ okulunun 1'ini kapatma kararı aldı.
YEMEN: 3 FETÖ okulu kapatıldı.
NİJERYA: FETÖ'nün 17 okulu bir de üniversitesi var. Öğrenci sayısı: 4 bin 700. Okullar isimlerindeki Türkiye atıflarını kaldırarak açık kaldı. Nijerya hükümeti çalışmalarını sürdürüyor.
Nijer: Bedir Okulları'nın faaliyetlerini durdurma konusunda okula tebligatta bulunuldu.
Sudan: FETÖ okullarının devredilmesine ve örgütle ilişkili diğer kuruluşların kapatılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı kararı çıktı
Endonezya: Shariff Hidayetullah Devlet İslam Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren 'Gülen Kürsüsü'nün kapatılması talimatı verildi.
Fas: 4 FETÖ okulu var.
BİZE ULAŞIN