Veda mektubuyla hayat dersi verdi

Kansere yenik düşen 13 yaşındaki Athena’nın bıraktığı hayat dersi niteliğinde 3 bin kelimelik veda notu, ailesi tarafından talihsiz kızın odasında şans eseri bulundu

Veda mektubuyla hayat dersi verdi
Yakalandığı kanser hastalığına 13 yaşında yenik düşen Athena Orchard isimli bir kız çocuğu, kimseye söylemeden arkasında bıraktığı notla hem ailesini hem de notu okuyan herkesi gözyaşlarına boğdu. Ailesi, 3 bin kelimelik veda notunu, küçük kızın aynasının arkasında buldu.

'BİTİREMEDİM'
2013 yılında kemik kanseri teşhisi konulan küçük kız, önce operasyon geçirdi. Ardından da yoğun tedavi gördü. Ancak hastalığa karşı verdiği savaşı kaybetti. Üzüntülü aile, günler sonra Athena'nın odasındaki aynayı yerinden çıkarmak isteyince küçük kızlarının arkasında bıraktığı notla karşılaştı. Athena'nın mektupta "Her gün özeldir, onun için her günden olabildiğince faydalanmaya çalışın. Günün birinde hayatınızı bitirebilecek bir hastalığa yakalanabilirsiniz, o gün gelmeden fırsatları değerlendirin. Hayat, sadece siz onu kötüleştirirseniz kötü olur. Bu benim hayatım. Benim için ağlamayın" şeklinde, yaşından beklenmeyecek olgunluktaki satırları karşısında çok duygulandığını anlatan baba Dean Orchard "İlk okuyuşta öylesine duygulandım ki mektubu bitiremedim" dedi. Anne Caroline Orchard ise "Athena böyle bir mektup yazdığından bize hiç bahsetmemişti. Kızım çok duygusal ve zekiydi, benim hiç anlayamadığım şeyleri bile anladığını hissederdim. Onun hâlâ bizimle olduğunu hissediyorum. Athena her zaman olumlu bir duruşa sahipti" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN