Almanya’da banka soygunu!

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Duisburg kentinde bu sabah saatlerinde bir banka şubesinde yaşanan soygun girişiminde ölen yada yaralanan olmadı.

Almanya’da banka soygunu!

Sabah saatlerinde Duisburg'un Rumeln-Kaldenhausen bölgesindeki bir banka şubesini soymaya giren silahlı saldırganın, biri kadın iki kişiyi rehin aldı. Banka çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan özel birlikler, banka şubesine yaptıkları baskınla saatlerce süren gergin bekleyişi sonlandırdı. İçeri giren polis, bankanın kasa bölümünde bağlı olarak bulunan bir banka görevlisini kurtardı. Soyguncunun içeride olmadığı kaydedildi. Sabah saatlerinde soygun girişimi sırasında bankadan kaçmayı başaran bir banka görevlisi, içeride soyguncuyla birlikte iki çalışanın bulunduğu yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

KIRMIZI GOLF ARANIYOR

Banka yakınlarında bulunan bir kafede görgü tanıklarının verdikleri eşkâle uyan şüpheli iki kişiyi göz altına alan polis, soygunla ilgili olduğu düşünülen kırmızı renkli VW Golf marka bir otomobili arıyor. Otomobilin bankada alarmın devreye girmesinden kısa süre sonra bölgeden uzaklaştığı belirtiliyor. Gözaltına alınan iki şüpheli ile banka çalışanlarının sorgusu ise sürüyor.

ALMANYA’DA REHİNE KRİZİ

BİZE ULAŞIN