Örümcek ısırığı bacaklarından etti

Avustralya’da, Terry Pareja isimli adam, beyaz kuyruklu örümcek tarafından ısırıldı. Doktor bulamayınca iki gün bekleyen Pareja’nın enfeksiyon kapan bacakları kesildi

Örümcek ısırığı bacaklarından etti
Avustralya'nın Victoria eyaletindeki Birchip kasabasında beyaz kuyruklu örümcek tarafından ısırılan bir kişinin bacakları kesildi. Stawell Times'da yer alan habere göre, hafta sonunda Melbourne'dan Victoria eyaletinin Birchip kasabasına akrabalarını ziyarete giden Terry Pareja, beyaz kuyruklu örümcek tarafından sağ bacağından ısırıldı. Bacağının şişmesi üzerine durumu fark eden Pareja, kasabada hafta sonu doktor olmadığı için pazartesi gününe kadar beklemek zorunda kaldı. Daha sonra aile doktoruna görünen ve Horsham Wimmera Belediye Hastanesi'ne kaldırılan Pareja'nın enfeksiyon kapan sağ bacağının kesildiği bildirildi. Diğer bacağının da enfeksiyondan etkilenmesi üzerine ambulans uçakla Melbourne Alfred Hastanesi'ne kaldırılan Pareja'nın sol bacağı da kesildi. Yaklaşık bir aydır hastanede tedavi altında olan Pareja'nın durumunun stabil olduğu belirtildi.


Torunlarıyla birlikte görülen 69 yaşındaki Pareja, yaklaşık bir aydır tedavi altında.

KOLLARI DA TEHLİKEDE
Pareja'nın kız kardeşi Raquel Ogleby, eğer enfeksiyon kontrol altına alınmazsa kardeşinin bacaklarından sonra iki kolunu da kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Özellikle yaz aylarında görülen beyaz kuyruklu örümcek sokması belirtileri arasında şişme, kaşıntı, ciltte renk değişikliği, bazı durumlarda kusma ve bulantı görülüyor.
BİZE ULAŞIN