Mısır'da iki kilisede intihar saldırısı! 20'nin üzerinde ölü var!

Mısır'da bir kilisede patlama meydana geldi! Saldırının intihar saldırısı olduğu belirtildi. El Arabiya'nın haberine göre, ilk belirlemelere göre en az 21 kişi hayatını kaybetti. 50 kişi yaralandı. Patlamanın şoku devam ederken, Mısır'ın İskenderiye şehrinde, Aziz Marks Coptic Ortodoks Katedrali yakınlarında bir patlama daha meydana geldi. Patlamada 6 kişi öldü, 21 kişi yaralandı. Bombalı saldırıları DEAŞ üstlendi.

Mısır'da iki kilisede intihar saldırısı! 20'nin üzerinde ölü var!

Mısır'ın Başkenti Kahire'nin kuzey bölgesindeki Tanta'da yer alan Aziz George kilisesinde bir patlama yaşandığı bildirildi. Ülkenin en büyük kentlerinden biri olan Tanta'da meydana gelen patlama nedeniyle en az 21 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandığı belirtildi. Daha sonra yapılan açıklamada patlamanın intihar saldırısı olduğu açıklandı. Saldırıları DEAŞ üstlendi.

BAYRAM GÜNÜNDE YAPILDI

Hıristiyanlar için kutsal sayılan Hz. İsa'nın Kudüs'e girişini kutladığı bayram gününde gerçekleştirilen patlamada, intihar saldırısı olasılığı üzerinde duruluyor. Mısırlı bakanlık görevlileri olay yerinde soruşturmayı sürdürüyor. Henüz patlamayı üstlenen olmadı.

İKİNCİ BİR PATLAMA MEYDANA GELDİ

Mısır'ın İskenderiye şehrinde, Aziz Marks Coptic Ortodoks Katedrali yakınlarında da bir patlama meydana geldi. Aziz Marks Coptic Ortodoks Katedral'i yakınlarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

BİZE ULAŞIN