PKK destekçisi Bakan Belçika'yı karıştırdı!

Belçika Başbakanı Charles Michel, koalisyon ortağı başka bir partiyi "Müslüman parti olmakla suçlayan" Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir'i koalisyona karşı "sadakatsiz" olmakla suçladı.

PKK destekçisi Bakan Belçika'yı karıştırdı!

De Zondag gazetesine konuşan Yeni Flaman İttifakı Partisi (N-VA) üyesi Demir, "Flamanları uyarmak istiyorum. Flaman Hristiyan Demokrat Parti (CD&V,) yeni Müslüman partidir." dedi.

CD&V lideri Wouter Beke'nin Müslümanları oy için yem olarak kullandığını iddia eden Demir, "Mieke Van Hecke (parti üyesi), partisinin Müslümanlar için tek seçenek olduğunu söylüyor." ifadelerini kullandı.

''BAŞBAKAN BÖYLE BİR TAVRI HOŞ GÖRMEZ''

Demir'in bu sözleri, Başbakan Charles Michel'in tepkisini çekti. Michel'in ofisinden resmi haber ajansı Belga'ya yapılan açıklamada, "Onun (Demir) sözleri, hükümet çerçevesi içinde kabul edilemez ve sadakatsizliktir. Başbakan, kesinlikle böyle bir tavrı hoş göremez." denildi.

CD&V lideri Beke ise, bu sözlerinin kabul edilemez bulduğunu söylerken, Demir'in özür dilemesini istedi.

Demir ise bunun üzerine, sosyal medya hesabından "Eleştirileri kabul ediyorum. Benim için mesele kapanmıştır." şeklinde açıklama yaptı.

GÜVENOYU VERMEMEKLE TEHDİT ETTİ

Flamanca yayın yapan De Redactie sitesi, CD&V'nin "yarım özrü" yeterli bulmadığını, açıkça özür dilemedikçe Demir'e güvenoyu vermemekle tehdit ettiğini yazdı.

Demir'in adı daha önce terör örgütü PKK'nın düzenlediği etkinliklere katılmasıyla gündeme gelmiş, haberler üzerine PKK'ya sempati duymadığını söylemişti. AB'nin başörtüsü yasağını da savunan Demir, Müslümanların zorlamayla da olsa "Batı'nın değerlerini" benimsemesi gerektiğini ileri sürmüştü.

BİZE ULAŞIN