Torino’da bomba paniği: 1527 yaralı

İtalya’nın Torino kentinde dev ekranda Şampiyonlar Ligi finalini izleyen binlerce Juventuslu taraftar arasında çıkan izdihamda yaralananların sayısı bin 527’ye yükseldi

Torino’da bomba paniği: 1527 yaralı
Galler'de Juventus ve Real Madrid takımları arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalini İtalya'nın Torino kentindeki meydanda takip eden taraftarlar arasında yaşanan panik izdihama yol açtı. Juventus'un şehri Torino'daki San Carlo Meydanı'na kurulan dev ekranlardan takımlarının kritik maçını izleyen 30 bin civarında taraftar arasında, bazı kişilerin "bomba var, kaçın" diye bağırması üzerine büyük panik yaşandı.

HAVAİ FİŞEK BOMBA SANILDI
Gerçek ise sonradan anlaşıldı; bir grup taraftarın yaslandığı yeraltı otoparkına inen merdivenlerin korkuluğunun düşmesiyle güçlü bir ses duyulduğu, bu nedenle bir terör saldırısı yaşandığının sanıldığı belirtiliyor. Rainews24 kanalına konuşan bir tanık, aynı anda meydandaki bir kişinin attığı havai fişeğin de paniği beslediğini, bunun bir bomba sanıldığını söyledi. Yetkililer, kaçışmaya başlayan kalabalıkta yüzlerce kişinin birbirini itmesi ve ezmesi sonucu, 1527 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralıların çoğunun, yerdeki kırık şişelerin üzerine düştüğü belirtildi. Çevredeki hastanelerin acil servislerine kaldırılan yaralılardan altısının durumunun ağır olduğu bildirildi. Bunlar arasında 4 yaşında bir çocuğun da bulunduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN