Bakan Albayrak'tan Aliyev için taziye mesajı

İstanbul'da tedavi gören Azerbaycan Sanayi ve Enerji Bakanı Natig Aliyev, geçen hafta rahatsızlanarak Azerbaycan'ın Merkezi Nefçiler Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Daha sonra Türkiye'ye götürülmüş ve tedavisi İstanbul'da devam ettirilmişti. Azerbaycan Enerji Bakanı Natig Aliyev İstanbul'da hayatını kaybetti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Aliyev'in vefatına ilişkin taziye mesajı yayımladı.

Bakan Albayrak'tan Aliyev için taziye mesajı

Aliyev'e Allah'tan rahmet, yakınlarına, ailesine, Azerbaycan ve Türk halkına başsağlığı dileyen Albayrak, mesajında şunları kaydetti:

"Aliyev başta Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı, Bakü Tiflis Erzurum Doğalgaz Boru Hattı ve TANAP Projesi olmak üzere birçok projede varlığını gösterdi. Natig Aliyev'in vefatını teessürle ��ğrenmiş bulunmaktayım. Natig Aliyev, Azerbaycan enerji sektöründe üstlendiği görevler, gerçekleştirdiği hizmetler ve siyasetteki rolü ile ülkesine yaptığı katkılarla elbette ki unutulmayacaktır. Türkiye – Azerbaycan enerji ilişkilerinin tüm boyutlarında gösterdiği varlık ile bir mihenk taşı olan Natig Aliyev her zaman ülkemizde de hatırlarda yaşayacak ve rahmetle yad edilecektir."

AZERBAYCAN ENERJİ BAKANI NATİG ALİYEV İSTANBUL'DA HAYATINI KAYBETTİ

BİZE ULAŞIN