Şeytanla anlaşma soruşturması

Vatikan, Brezilya’daki sözde şeytan çıkarma ayinine soruşturma başlattı. Ayin videosunda, şeytanın “Papa sözümden çıkmıyor” dediği iddia edilen bölüm de var

Şeytanla anlaşma soruşturması

Brezilya merkezli "İncil'in Habercileri" cemaati tarafından yayımlanan ve sözde bir şeytan çıkarma ayininde yaşandığı iddia edilen diyalogların bulunduğu video yüzünden Vatikan soruşturma başlattı. Soruşturmaya konu olan ayinde, sözde şeytanın "Papa Francis benim sözümden çıkmıyor. Vatikan'da düşerek ölecek" dediği öne sürülen bölümler de var.

AMERİKA HARİTADAN SİLİNECEK
Cemaatin lideri Joao Scognamiglio Cla Dias'ın ve 60 kadar cemaat üyesi rahibin hazır bulunduğu ayinde, cüppeli rahiplerden biri öne çıkarak, yakın geçmişteki bir şeytan çıkarma olayında yaşananlara dair tutanakları okuyor. Tutanaklarda, şeytanı çıkaran kişiyle şeytan arasındaki diyalog dikkat çekiyor. Cemaatin fikir babası 1995'te ölen Correa de Oliveira'nın, şeytanı kontrol edebilme kudretine sahip olduğu söyleniyor. Dr. Oviera'nın bilgisayarları bozup internete girilmesine engel olduğu ve Atlas Okyanusu'na düşecek meteorla Kuzey Amerika'nın haritadan silineceği kehanetinde bulunuluyor.

'PAPA DÜŞEREK ÖLECEK'
Vatikan konusu açıldığında ise şeytanın "Vatikan mı? Orası benim. Papa, ben ne istersem onu yapıyor. Her konuda bana itaat ediyor. O benim zaferimdir, benim için her şeyi yapmaya hevesli. Bana hizmet ediyor" dediği ve "Papa düşerek ölecek. Onun yerine Dias'ın seçtiği biri geçecek" ifadelerini kullandığı iddia ediliyor.

BİZE ULAŞIN