Rusya vurmadan önce Türkiye’ye haber verdi

Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz’deki savaş gemilerinden DEAŞ’ın Suriye’deki hedeflerini vurdu. Bakanlık, Hama’yı hedef alan saldırı öncesi Türkiye’ye bilgi verildiğini açıkladı

Rusya vurmadan önce Türkiye’ye haber verdi
Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz'deki savaş gemileri ve Krasnodar denizaltısından "Suriye'deki DEAŞ hedeflerine 6 füze fırlattığını" açıkladı. Bakanlık, Türkiye ve İsrail komutanlıklarına saldırılarla ilgili önceden bilgi verildiğini de belirtti. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Rusya Donanması'nın Amiral Essen, Amiral Grigorociç fırkateynleri ve Krasnodar denizaltısı Akdeniz'in doğusundan Suriye'deki DEAŞ hedeflerine 6 Kalibr kruz füzesi fırlattığı" ve "DEAŞ'ın Hama'nın Akerbat kasabasındaki kontrol noktalarının ve mühimmat depolarının vurulduğu" belirtildi. Bakanlık, açıklamasında Türkiye ve İsrail komutanlıklarına saldırılarla ilgili önceden bilgi verildiğini de duyurdu.

"YÜZDE YÜZE YAKIN ÖLDÜRDÜK"
Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov ise DEAŞ lideri Ebubekir el Bağdadi'nin geçen ay Rusya'nın hava operasyonlarında öldürülmüş olma ihtimalinin yüzde 100'e yakın olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN