İngiltere'de bir araç bayramlaşan kalabalığın arasına daldı

İngiltere'nin Westgate Road bölgesinde bir caminin yakınlarında bayramlaşan cemaatin arasına bir araç daldı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken yaralananlar olduğu bildirildi.

İngiltere'de bir araç bayramlaşan kalabalığın arasına daldı

İngiltere'nin Newcastle kentinde bir araç kalabalığın arasına daldı.

Daily Mail'deki habere göre Westgate Road bölgesinde gerçekleşen olay bir caminin yakınlarında gerçekleşti. Kalabalıktaki insanların, camiden çıktıktan sonra bayramlaşan aileler oldukları belirtildi.

Olayda 5 kişinin yaralandığı bildiriliyor. İngiliz polisi 42 yaşındaki bir kadının gözaltına alındığı açıklarken olayın terör bağlantılı olmadığını aktardı.

The Chronicle'a konuşan Magdalena Lukasha isimli görgü tanığı, "Orada çok fazla çocuk vardı. İnsanlar Ramazan Bayramı nedeniyle dua etmek için toplanmıştı. Eşim, bir arabanın 6 ya da 7 kişiye çarptığını gördüğünü söyledi." ifadelerini kullandı.Otomobilin 42 yaşındaki kadın sürücüsü polis tarafından gözaltına alındı."ÇOK FAZLA ÇOCUK VARDI"

The Chronicle'a konuşan Magdalena Lukasha isimli görgü tanığı, "Orada çok fazla çocuk vardı. İnsanlar Ramazan Bayramı nedeniyle dua etmek için toplanmıştı. Eşim, bir arabanın 6 ya da 7 kişiye çarptığını gördüğünü söyledi." ifadelerini kullandı.

Bugün neler oldu? (25.06.2017)

BİZE ULAŞIN