PYD/PKK vahşeti

Terör örgütü PYD/PKK’nın, Rakka kırsalında, sivillere işkence ettiği görüntüler ortaya çıktı. Teröristler iki sivili acımasızca döverek üzerlerinde sandalyeyi paramparça ediyor

PYD/PKK vahşeti

Anadolu Ajansı (AA), terör örgütü PYD/ PKK'nın Rakka kırsalında DEAŞ'tan aldığı bölgelerde, sivillere işkence ettiği görüntülere ulaştı. Elebaşı Abdullah Öcalan'ın resmini taşıyan iki teröristin, sivillere şiddet uyguladığı görüldü. AA muhabiri, Rakka'nın batı kırsalındaki Mansura beldesinde, PYD/PKK'lı teröristlerin iki sivile işkence ettiği görüntüleri ele geçirdi.

YPG işkencesi kamerada!KOLUNDA ÖCALAN RESMİ
Videoda, kıyafetlerinin kolunda elebaşı Öcalan'ın resmi olan iki teröristin, iki erkek sivili, elleri ve ayaklarından bağlayarak yere yatırdığı görülüyor. Yaklaşık bir ay önce çekilen görüntüde teröristler, "DEAŞ üyesi olmadığını biliyoruz. Ama bize DEAŞ mensuplarının yerini söyle" diyerek, üzerlerine sandalye koydukları sivillere şiddet uyguluyor.

EVLERİ YAĞMALADILAR
İki buçuk ay önce çekilen bir başka videoda, Rakka'nın kuzeyinde Kerame beldesi sakinlerinden Ahmed el Abdullah Cabar, PYD/ PKK'nın beldeyi ele geçirdikten sonraki ihlallerini anlatıyor. Cabar, "Kerama beldesine giren güçler kapılarımızı kırıp, evlerimizi yağmaladı. Bize çok kötü muamele etti. Beni duyan herkese sesleniyorum. Gelsinler evlerin nasıl yağmalandığını, işkenceleri görsünler. Çok vahim bir durum" ifadelerini kullanıyor.Eli kanlı teröristlerin elbiselerinde terörist başı Abdullah Öcalan resimleri vardı.

YEREL HALKI GÖÇE ZORLUYORLAR

PYD/PKK, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırı boyunca, doğuda Haseke, Rakka ilinin kuzeyi ve Halep'in doğusundaki Menbiç ile kuzeybatısındaki Afrin ilçelerini kontrol ediyor. Terör örgütü DEAŞ ile mücadele gerekçesiyle ABD'nin desteğini alan örgüt, ele geçirdiği topraklarda yerel halkı göçe zorluyor ve silah altına alıyor. Örgüt, kontrolündeki alanlarda faaliyet gösteren muhalif Kürt siyasi partilerine de kilit vuruyor. Rakka'nın kuzeyinde ilerleyen terör örgütü, çatışmalardan kaçarak, kontrol ettiği bölgelere sığınan sivillerin kentlere girişine de izin vermiyor.

BİZE ULAŞIN