Son dakika... Almanya'da sular durulmuyor! Çok sayıda polis yaralandı!

Son dakika... Almanya'da sular durulmuyor! Çok sayıda polis yaralandı!

Almanya'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... G20 protestolarında Hamburg'da polisle göstericiler arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Hamburg'da caddeler savaş alanına döndü. Protestocular dükkanları yağmaladı. Ajanslara düşen son dakika bilgisine göre şiddet olaylarında çok sayıda polis yaralandı.

  • Dünya
  • Cumartesi 08.07.2017 14:17

Hamburg Polisi, G20 Liderler Zirvesi'nde yaşanan şiddet olaylarına ilişkin yaralı ve gözaltı sayısını açıkladı. Açıklamada, zirve karşıtı gösterilerde yaralanan polis sayısının saat 09.00 itibarıyla 213'e, gözaltına alınan gösterici sayısının 265'e çıktığı kaydedildi.

Hamburg'daki protestocuların merkez üssü olan Schanzenviertel bölgesinde dün gece yaşanan şiddet olaylarında göstericiler molotofkokteyli, demir çubuklar, yön levhaları, taş ve şişelerle polise ve çevredeki iş yerlerine saldırdı.

500 GÖSTERİCİ ÖNCE YAĞMALADI SONRA ATEŞE VERDİ

Ellerinde demir sopa ve molotofkokteyli bulunan göstericilerin bölgedeki bazı binaların çatısına kaçması üzerine özel kuvvetler bölgeyi kontrol altına aldı. Yaklaşık 500 gösterici bir marketi yağmaladıktan sonra ateşe verdi.

Polis açıklamasında, dün geceki protestolarda 63 kişinin gözaltına alındığı ve 14 kişinin tutuklandığı duyurularak, gösterilerin bugün de sürmesinin beklendiği kaydedildi.

Olaylarda yaralanan gösterici sayısıyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

BİZE ULAŞIN