Alevlerden kaçış

Alevlerden kaçış

Fransa’nın güneyi ve Korsika’daki yangınlar hâlâ kontrol altına alınamadı. Otoyollar kapatıldı 10 bin kişi tahliye edildi

Fransa'nın güneydoğusunda salı günü başlayan orman yangını yoğun çalışmalara rağmen söndürülemiyor. Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların neden olduğu yangın, şiddetli rüzgârlar nedeniyle diğer bölgelere de yayıldı. Fransız Hükümeti, ülkenin Vaucluse, Alpes-Maritimes, Var bölgelerinde ve Korsika adasındaki yangınları kontrol altına alabilmek için komşu ülkelerden de yardım istedi. Havadan ve karadan müdahale edilen yangında, 4 binden fazla görevli ve 19 yangın söndürme uçağı yoğun bir şekilde söndürme çalışmalarına devam ediyor.

12 İTFAİYECİ HASTANELİK OLDU
Gittikçe yayılan ve korkuya neden olan yangın nedeniyle bölgede yaşayan 10 bin kişi tahliye edildi. Ülkeyi dumanla kaplayan yangının etkili olduğu bölgelerdeki bazı otoyollar trafiğe kapatıldı. Yangınları söndürme çalışmalarına katılan 12 itfaiyeci ile 15 polisin, yoğun ısı ve dumandan etkilenmesi sonucu hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN