Türkiye insanlığın yüz akı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Batı’da mazlum göçmenlerin acımasızca ölüme terk edildiğini belirterek “Türkiye, tek başına mücadele ediyor” dedi

Türkiye insanlığın yüz akı
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Batı dünyasının ölümden kaçan insanlara sırtını çevirdiğini söyledi. Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Çelik'in açıklamaları şöyle:

SIRTLARINI DÖNÜYORLAR:
Fransa'da çiftçi Cedric Herreou göçmenlere yardım ettiği için hapis cezasına çarptırıldı. Göçmenlere çorba dağıtanların engellendiği, tutuklandığı örnekler var. Avrupa'da bazı yerlerde bazı belediyeler göçmenler barınmasın diye köprü altlarına kayalar yerleştirdi. Hâlâ, ölümden kaçan bu insanlara sınırlarını tel örgülerle/silahlı güçlerle kapatan ülkeler var. Ölümden kaçan insanlara sırt dönüyorlar.

TÜRKİYE TEK BAŞINA: Tek başına Türkiye dünyanın yüz akı durumunda. En son BM Suriye İnsani Yardım Koordinatörü ve NRC Başkanı Egeland bu gerçeğin altını çizdi. Egeland, "Türkiye, mültecileri kabul etmek ve onları korumak konusunda dünyadaki en cömert ülke" diye ifade etti bunu. Ölümden kaçan bu insanlara Avrupa ülkesi ve İslam dünyasının parçası olarak, yalnız kalsa da en güçlü şekilde sahip çıkan tek Türkiye.

DÜNYAYA ÇAĞRI: Bu insanlara karşı vazifelerini yerine getirmeyenler dünyanın önüne çıkıp Avrupa değerlerinden bahsedemezler. "Ölürsem öbür dünyada ekmek verirler mi, karnımı doyurabilir miyim" diyen küçük çocuklar varken, İslam dünyası hangi değerlerin savunusunu yapabilecektir?
BİZE ULAŞIN