9 liralık loto biletiyle 70 milyon TL kazandı

Fransa’da ismi açıklanmayan emekli, 2.20 euro ile (9 lira) oynadığı loto biletiyle 17 milyon euronun (70 milyon 700 bin lira) sahibi oldu

9 liralık loto biletiyle 70 milyon TL kazandı
Fransa'nın batısındaki Charente-Maritime bölgesinde yaşayan bir emekli, 2.20 euro ödeyerek (9 lira 15 kuruş) aldığı piyango bileti sayesinde 17 milyon euro (70 milyon 700 bin lira) kazandı. 14 Temmuz'da 2 milyon euro olarak (yaklaşık 8 milyon lira) başlayan ödül, 15 kez devrederek 16'ncı çekilişte bu miktara ulaştı. Adı gizli tutulan talihlinin, her hafta loto oynayan bir emekli olduğu öğrenildi. Kimliğini gizli tutarak basına konuşan talihli, henüz büyük ikramiyeyi kazandığını kimseye söylemediğini kaydetti. Karısının ve çocuklarının, kendisine lotodan ikramiye çıktığını anladığını ancak bunun büyük ikramiye olduğunu düşünmediklerini söyleyen adam, 17 milyon euro kazandığını gizlemeyi sürdüreceğini kaydetti.
Fransız piyango kurumu FDJ'nin geleneksel yemeğinden sonra büyük ikramiyeyi kazandığını ailesine, akrabalarına ve dostlarına duyuracağını söyleyen adam, "Büyük ikramiyeyle ne yapacaksınız" sorusuna kısa bir cevap verdi: Çevremdekileri şımartacağım ve seyahat edeceğim.
Meçhul talihlinin kazandığı 70 milyon 700 bin liralık ödül, Avrupa piyango tarihinin en büyük altıncı, bu yılki piyangoların ise en yüksek ikinci meblağı olarak dikkat çekiyor.
BİZE ULAŞIN