Lavrov'dan flaş ABD açıklaması: Orası çıkmaz sokak

Lavrov'dan flaş ABD açıklaması: Orası çıkmaz sokak

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, geçtiğimiz günlerde açıklanan ABD'nin Afganistan stratejisiyle ilgili bir açıklama yaptı.

  • Dünya
  • Perşembe 24.08.2017 16:19

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin yeni Afganistan kararıyla ilgili çok çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Rus Bakan, Kamboçyalı mevkidaşı Prak Sokhon ile başkent Moskova'da yaptığı görüşmesi sonrası yaptığı açıklamada, Afganistan'daki yeni ABD stratejisinin başarıya ulaşma şansının bulunmadığını belirtti.

"YENİ STRATEJİ ÇIKMAZ BİR SOKAK"

Lavrov, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, "Washington tarafından ilan edilen yeni stratejinin temel vurgusu, güç kullanımı yoluyla uzlaşma üzerinde yapıldı. Washington'un Afganistan'daki güç kullanma kumarı çözüm olmayacak. Trump'ın yeni Afganistan stratejisi, çıkmaz sokak" dedi.

Ayrıca Lavrov, ABD'nin yeni stratejisinin Taliban'la herhangi bir ön koşul olmaksızın görüşmeler yapılmasına izin verdiğini ve bunun da önemli sorun olduğunu belirtirken, aynı zamanda BM Güvenlik Konseyi'nde oluşturulan ortak uluslararası tavrı da tehlikeye attığının altını çizdi.

BİZE ULAŞIN