Türk Yıldızları Moskova’yı fethetti

Dünyada sekiz süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan Türk Yıldızları ekibi özel davetli olarak gittikleri Rusya’da şovlarıyla herkesi kendilerine hayran bıraktı

Türk Yıldızları Moskova’yı fethetti
Dünyanın dört bir yanında yaptıkları gösterilerle milyonlarca kişiyi kendilerine hayran bırakan Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları, Rusların da gönlünü fethetti. Özel misafir olarak Armiya 2017 (Ordu 2017) fuarına katılan Türk Yıldızları ekibi Kubinka askeri üssünde toplanan kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Yürekleri ağza getiren gösterileri ise çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.
Dünyada sekiz süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan Türk Yıldızları, heyecan verici manevralarla izleyenlerin gönlünü fethederken Rus basınından da övgü toplamayı başardı. Rus devlet kanalı ORT, Baltıklar üzerinden Moskova'ya gelen Türk F-5 filosunun akrobatik hareketlerini 'nefes kesici' şeklinde nitelendirdi.
Türk pilotların Rusya'ya girişinden hemen sonra yaşanan ilginç bir olay da Rus basınında yer aldı. "Türkrus. com" sitesinin haberine göre, Türk pilotları Rusya'ya kendi uçakları ile giriş yaptıkları için Moskova yakınlarındaki Kubinka Havalimanı'nda uçaklarından iner inmez Rus yetkililer yanlarına gelerek, pilotlara ülkeye giriş formu doldurttu. Pilotlar, formları doldururken akrobasi timinden Binbaşı Esra Özatay'ın Rus diplomasisiyle tanıştığı görüntüler haber sitelerinde ve televizyon kanallarında yayımladı.
Önceki gün ve dün yaptıkları 45'er dakikalık gösterinin ardından Moskova semalarında bugün bir kez daha uçacak olan Türk Yıldızları'ından Kemal Koyunoğlu da Rus devlet kanalına verdiği röportajda "Bugün hava uçuş için ideal değil ama Rusya'da olduğumuz ve sizin için bu gösteriyi yapacağımız için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.


Rus basını Binbaşı Esra Özatay'a yoğun ilgi gösterdi.

BİZE ULAŞIN