Macron: Türkiye ile ilişkiler koparılmamalı

Almanya Başbakanı Merkel’in Türkiye ile ilgili skandal açıklamaları ve bu açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen sert tepkilerin sonrasında Avrupa’dan art arda ‘Türkiye ile ilişkiler kopmasın’ mesajları gelmeye başladı. AP Başkanı Antonio Tajani, “Avrupa Birliği'nin Ankara ile ilişkileri devam ettirmesi gerek” dedi. Fransa Cumhurbaşkanı Macron da Yunanistan ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Türkiye ile ilişkiler koparılmamalı” ifadelerini kullandı.

Macron: Türkiye ile ilişkiler koparılmamalı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin önemli bir ortağı olduğunu ifade etti. Yunanistan'da yayın yapan Kathimerini gazetesinin haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye ile ilişkilerin tamamen kesilmesinden kaçınılması gerektiğini söyledi.

"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR PARTNER"

Macron, Kathimerini gazetesine verdiği demeçte Türkiye- AB ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye ile ilişkilerin kesilmesine karşı olduğunu dile getiren Macron "Göç sorunu ve terör tehdidi başta olmak üzere karşılaştığımız birçok krizde (Türkiye) önemli bir partner olduğu için herhangi bir kopuntudan kaçınmamızı istiyorum" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN