Futbol partisi kana bulandı: 8 ölü

ABD’de Teksas eyaletindeki bir evde beraber futbol maçı izleyen 7 kişi, kimliği meçhul silahlı kişinin saldırısı sonucu öldü. Polisle çatışmaya giren saldırgan ölü ele geçirildi

Futbol partisi kana bulandı: 8 ölü
ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Plano kentinde futbol partisi düzenlenen tek katlı bir ev, kimliği açıklanmayan bir kişi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Amerikan Futbol Ligi takımlarından Dallas Kovboyları'nın maçının izlendiği partiye katılan 7 kişi saldırıda yaşamını yitirdi. Bölgede yaşayanların silah sesleri üzerine ihbarda bulunmasının ardından olay yerine gelen polisler, evde cansız bedenler ve saldırganla karşılaştı. Elindeki silahıyla polislerle çatışmaya giren saldırgan ölü olarak ele geçirildi. Saldırıda yaralanan iki kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
Saldırganın kimliğinin ve amacının henüz belirlenemediğini duyuran Plano Polis Merkezi'nden David Tilley, "Bulmacanın tüm parçalarını bir araya getirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. "Tüm hayatımı burada geçirdim. Böyle bir olay hiç duymamıştım" diye konuşan Tilley, soruşturmanın devam ettiğini sözlerine ekledi.
ABD'de yayın yapan Fox 4 News kanalına konuşan görgü tanığı Crystal Sugg, çarpıcı iddialarda bulundu. Saldırganın partinin gerçekleştiği evin önünde bir kadınla tartıştığını ifade eden Sugg, "Dışarıda duruyor ve tartışıyorlardı. Kadın eve geri dönmek istiyordu. Kadın kapıdan içeri girer girmez silahını çıkararak ateş etmeye başladı" diye konuştu. Sugg'ın ifadesine göre, saldırgan en az 40 el ateş etti.
BİZE ULAŞIN