‘Ben de göğüs kanseri oldum’

ABD’li ünlü oyuncu Julia Louis Dreyfus, meme kanserine yakalandığını Twitter’dan açıkladı: Her 8 kadından 1’i meme kanseri. Bugün ben de onlardan biriyim

‘Ben de göğüs kanseri oldum’
ABD'li oyuncu Julia Louis Dreyfus, meme kanserine yakalandığını açıkladı. "Veep" ve "Seinfeld" dizileriyle ün kazanan oyuncu, sosyal medya platformu Twitter'dan, "Her 8 kadından 1'i meme kanseri. Bugün, ben de onlardan biriyim" sözlerini paylaştı.

GENEL SAĞLIK HİZMETİ İÇİN ÇAĞRI
"İyi haber, sendikam sayesinde elde ettiğim muhteşem bir sigortaya sahip olmam. Kötü haber ise bütün kadınların bu kadar şanslı olmaması" ifadeleriyle paylaşımını sürdüren 56 yaşındaki oyuncu, ABD'lileri herkes için genel sağlık hizmetinin gerçeğe dönüşmesi mücadele etmeye davet etti.
HBO kanalında yayımlanan "Veep" dizisindeki performansıyla, bu yıl komedi türünde en iyi kadın oyuncu ödülünü altıncı kez evine götürerek rekora imza atan Dreyfus'a kanser teşhisinin, 2017 Emmy Ödül töreninden bir gün sonra konulduğu kaydedildi.
İki çocuk sahibi olan Julia Louis Dreyfus'un göğüs kanseriyle mücadele ettiğini duyurmasının ardından sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra sanat dünyasından pek çok isim de iyi dilek mesajları yayımladı.

'DÖRT GÖZLE DÖNMESİNİ BEKLİYORUZ'
"Veep" dizisi oyuncusu Sam Richardson, "O tanıdığım en güçlü ve şefkatli insan. Hiçbir şey onu durduramaz. Bu bile..." paylaşımıyla rol arkadaşı Dreyfus'a destek oldu. Göğüs kanseriyle mücadelelerinden galip çıkan ABD'li oyuncular Rita Wilson ile Christina Applegate de sosyal medyadan destek mesajları paylaştı.
HBO kanalından yapılan paylaşımda ise "Sevgimiz ve desteğimiz Julia ve ailesi için. Onun azmi ve korkusuzluğuyla bunu atlatacağına inanıyoruz. Sağlığına kavuşmasını ve Veep dizisinin son sezonu için dönmesini dört gözle bekliyoruz" ifadeleri yer aldı.
BİZE ULAŞIN