Mali’deki FETÖ okulları Maarif Vakfı’na geçti

Malili yetkililere FETÖ’nün amaçları ülkeleri ele geçirme yöntemleri ve 15 Temmuz hakkında bilgi veren TMV heyeti, bu ülkede okul açma ve işletme yetkisine yönelik belgeyi teslim aldı

Mali’deki FETÖ okulları Maarif Vakfı’na geçti

Türkiye Maarif Vakfı (TMV), Mali'deki FETÖ okullarını da devraldı. Vakıf yöneticileri ve TBMM heyeti, Malili yetkililere FETÖ'nün amaçları, ülkeleri ele geçirme stratejileri, para kaynakları, Türkiye düşmanlığı ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında bilgi verdi.

PROTOKOL İMZALANMIŞTI
Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Cahit Bağcı, Türkiye- Mali Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'den oluşan heyet, vakfın bu ülkede eğitim öğretim faaliyetinde bulunma, okul açma ve işletme yetkisine yönelik belgeyi, Malili yetkililerden teslim aldı. Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Mütevelli Heyeti üyesi Cahit Bağcı, bir yıldır sürdürülen görüşmeler sonunda FETÖ okullarının TMV'ye devriyle ilgili protokolün, 12 Ağustos'ta imzalandığını anımsattı. TMV'nin Mali'de eğitim öğretim faaliyetinde bulunma, okul açma ve işletme yetkisinin ise 26 Ağustos itibarıyla onaylandığına işaret eden Bağcı, imzalanan yetki belgesinin, TBMM heyetinin huzurunda elden vakıflarına teslim edildiğini söyledi.


Vakıf yöneticileri ve TBMM heyeti, Malili yetkililerle bir araya geldi. Heyet Malili yetkililere FETÖ gerçeğini ve 15 Temmuz'u anlattı.

MALİ'DEN KARARLILIK MESAJI
Türkiye-Mali Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de ziyaretlerinin öncelikli amacının, Mali'deki FETÖ okullarının, Türkiye Maarif Vakfı'na devrini öngören protokolün gereklerinin yerine getirilmesi olduğunun altını çizdi. Gözgeç, yapılan temaslar sonucunda eğitim bakanından Maarif Vakfı'nın okul açma ve işletme yetki belgesini aldıklarını ifade etti. Gözgeç, görüşmeler sırasında, 15 Temmuz darbe girişiminin ve FETÖ'nün bulundukları ülkeler için de bir tehdit oluşturduğunu, terör örgütleriyle hep birlikte mücadele etmeleri gerektiğini söylediklerini aktardı. Gözgeç, Mali yetkililerinin de FETÖ terör örgütüne karşı mücadelede de kararlı olduklarını dile getirdi. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de Malili yetkililere 15 Temmuz gecesi yaşananları aktardıklarını, okullar ve tüm ticari alanlardaki faaliyetlerde, terörle etkin mücadele edilmezse benzer bir sürecin kendilerini de bekleyeceğini ifade ettiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN