Son Dakika Haberi: ABD'nin Las Vegas kentinde konsere silahlı saldırı!

ABD'nin Las Vegas kentinde konsere düzenlenen silahlı saldırıda en az 50 kişinin öldüğü ve dörtyüzden fazla kişinin de yaralandığı duyuruldu. Las Vegas Polis Departmanı, 1 saldırganın intihar ettiğini bildirdi. Las Vegas Şerifi, olayı gerçekleştiren saldırganın herhangi bir terör örgütüne bağlı olmadığını düşündüğünü açıkladı. Ayrıca İntihar eden Las Vegas saldırganının odasında 10 silah bulundu. Reuters haber ajansına göre; Las Vegas'taki saldırıyı DEAŞ üstlendi

Son Dakika Haberi: ABD'nin Las Vegas kentinde konsere silahlı saldırı!

ABD'nin Las Vegas kentinde konsere düzenlenen silahlı saldırıda en az 50 kişinin öldüğü ve yüzden fazla kişinin de yaralandığı duyuruldu. Polis bir şüphelinin "vurularak ele geçirildiği" yolundaki haberleri doğruladı.

"SAHİL ŞERİTLERİNDEN UZAK DURUN"

TV kanallarından ve sosyal medyada yayınlanan haberlerde ağır silahla ateş açıldığı belirtildi.
Las Vegas polisi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir şüphelinin vurularak ele geçirildiğini doğruluyoruz. Aktif araştırmalarımız sürdüğü için sahil şeridinden uzak durmaya özen gösteriniz" denildi.

Polis Twitter hesabından sosyal medya kullanıcılarına da, saldırgan ya da saldırganların peşinde olan polislerin hareket ve pezisyonlarını yansıtan fotoğraf ve video yaylınları yapmamaları konusunda uyardı.

ABD'de konser alanında dehşet


Bazı görgü tanıkları saldırının çevredeki bir otelin üst katlarından yapıldığını belirtirken, Las Vegas polisinin resmi Twitter hesabından, bir saldırganın araştırıldığı belirtildi ve herkesten olay bölgesinden uzaklaşması istendi.
Polisin açıklamasında, hava yoluyla yola çıkacaklar da, Las Vegas havalimanına yönelik bazı uçuşların başka havalimanlarına yönlendirildiği, bu nedenle havalimanına gitmeden önce uçuşlarını kontrol etmeleri de istendi.

ABD'de silahlı saldırı anı görüntüleri ortaya çıktı!

Saldırı ünlü Mandalay Bay Hotel'in casinosunda gerçekleşti.

Gelen ilk bilgilere göre, konser alanında en az bir saldırgan katılımcıların üzerine ateş açtı. Saldırganın otomatik ya da yarı otomatik silah kullandığı belirtiliyor.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SALDIRIYI KINADI

ABD'nin Las Vegas şehrinde bir otelde düzenlenen açık hava konseri sırasında gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan silahlı saldırıdan büyük üzüntü duyduk. Olayla ilgili gelişmeler tarafımızdan izlenmekte; ölü ve yaralılar arasında vatandaşlarımız olup olmadığı Los Angeles Başkonsolosluğumuzca yerel güvenlik makamları ve hastaneler nezdinde araştırılmaktadır. Bu menfur saldırıyı kınıyor, ABD halkının acısını paylaşıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.


SALDIRGANIN YAKALANMASI İÇİN "İNSAN AVI"

Las Vegas Polis Departmanı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı doğruladı. SWAT ekiplerinin de katıldığı operasyonda bir şüphelinin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Yapılan açıklamada opearasyonun sürdüğü bilgisine yer verildi.

LAS VEGAS POLİSİ: VİDEO PAYLAŞMAYIN

Las Vegas Polisi (LVMPD) resmi Twitter hesbından yaptığı açıklamada operasyonun sürdüğü bu nedenle bölgeden video paylaşımı yapılmasının polis memurlarının hayatını riske atabileceği uyarısında bulundu.

ABD LAS VEGAS'TAKİ SİLAHLI SALDIRI ANI KAMERADA!

'SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ'

Las Vegas Polisi: Tek saldırgan vardı, polisler saldırganın yanına gitmeden saldırganın kendini öldürdüğü bildirildi

DONALD TRUMP AÇIKLAMA YAPTI

ABD Başkanı Donald Trump, konser alanında gerçekleştirilen katliama ilişkin, 'En derin taziyelerimi sunarım' dedi.

BİZE ULAŞIN