Las Vegas saldırganının silahları fotoğraflandı!

Las Vegas'ta Mandalay Bay Oteli'nin 32. katından otomatik silahla konser alanını tarayan Stephen Paddock'un kaldığı odanın ve saldırganın silahlarının fotoğrafları servis edildi. Saldırgan Stephen Paddock'ın ateş açtığı otel odasında 23, evinde 19 silah bulundu. Arabasında ise amonyum nitrata ulaşıldı.

Las Vegas saldırganının silahları fotoğraflandı!

Las Vegas'ta Mandalay Bay Oteli'nin 32. katından otomatik silahla konser alanını tarayan Stephen Paddock'un kaldığı odanın ve saldırganın silahlarının fotoğrafları servis edildi.

SON DAKİKA: ABD’NİN LAS VEGAS KENTİNDE KONSERE SİLAHLI SALDIRI!

Saldırgan Stephen Paddock'ın ateş açtığı otel odasında 23, evinde 19 silah bulundu. Arabasında ise amonyum nitrata ulaşıldı. Evinin perdelerini hiç açmayan saldırgan, bazı komşuları tarafından 'tuhaf', 'sessiz' ve 'kumarbaz' olarak tanımlanıyor.

Saldırganın babası Benjamin Hoskin Paddock'ın, bir dönem FBI'ın en çok arananlar listesinde olduğu ortaya çıktı. Amerikan medyası, 1969 yılına ait bir ilanı sayfalarına taşıdı. FBI, banka soygunculuğu, araç hırsızlığı ve silah taşıma gibi suçlardan aranan baba Paddock'u 'psikopat', 'silahlı ve tehlikeli' olarak niteliyor.

Modern Amerikan tarihinin en ölümcül silahlı saldırısında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Las Vegas'ta 22 bin kişinin katıldığı bir müzik festivalinde eğlenen 59 insan artık yaşamıyor. Polis ve istihbarat birimleri, konserdeki 527 kişiyi de yaralayan Stephen Paddock neden böyle bir saldırı düzenlediğini araştırıyor. Pilot brövesi ve avcılık lisansı olan saldırganın poliste suç kaydı bulunmuyor. Reuters haber ajansı, Paddock'un geçmişte bazı psikolojik sorunlar yaşadığını gösteren bulgulara ulaşıldığını bildiriyor.

Saldırganın kullandığı odadan fotoğraflar yayımlandı. Saldırganın üçayaklarla (tripod) saldırı için uygun bir alan yarattığı ve sonra da odasının camlarını çekiçle kırdığı anlaşılıyor.

Saldırının gerçekleştiği otel odasındaki 23 silahtan ikisinin fotoğrafları yayımlandı. Silahlardan birinde 'bump stock' olarak da bilinen, yarı otomatik tüfekleri tam otomatik olarak kullanmayı sağlayan aparatın takılı olduğu görüldü. Bu silahlar, aparatla birlikte dakikada 400 ile 800 arası kurşun atabiliyor.

Saldırgan silahları Las Vegas'ın en büyük silah satış mağazası olan New Frontier Armory'den ilkbahar aylarında almış. Şirket, Paddock'un tüm şartları taşıdığı için satış yapıldığını açıkladı. Saldırganın satın aldığı av tüfeklerini modifiye etmiş olabileceği sanılıyor.

BİZE ULAŞIN