Las Vegas saldırganı hakkında flaş detay!

ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlediği silahlı saldırıda 58 kişiyi öldüren Stephen Paddock'un daha önce Chicago ve Las Vegas'taki iki farklı müzik festivalini gören iki mekandan yer ayırttığı ortaya çıkarıldı.

Las Vegas saldırganı hakkında flaş detay!

Polisin, ABD tarihindeki en kanlı silahlı saldırının faili olduğu belirtilen Paddock'un, önceki eylemlerine ve saldırıyı gerçekleştirme nedenine ilişkin soruşturması sürüyor.

Saldırının nedeniyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken, Paddock'un saldırıyı tasarlayarak gerçekleştirdiği tezini güçlendirecek bazı ipuçları ortaya çıkarıldı.

ABD'NİN LAS VEGAS KENTİNDE KONSERE SİLAHLI SALDIRI!

Paddock'un geçen ağustos ayında Chicago'da düzenlenen Lollapalooza Müzik Festivali'nin yapıldığı parkı gören Blackstone Hotel'den yer ayırttığı ancak bu tarihte Chicago'ya uğradığına dair bir delil olmadığı duyuruldu.

Saldırganın, Las Vegas'taki olaydan bir hafta önce düzenlenen "Life is Beautiful" Alternatif Müzik Festivali'ni gören yüksek katlı bir binadan da oda kiraladığı ifade edildi ancak polis konuya ilişkin detay vermedi.

ABD'nin Las Vegas kentinde Stephen Paddock, pazar gecesi konser alanında bulunan kişilerin üzerine yolun karşısındaki otelden ateş açmış, saldırıda 58 kişi hayatını kaybetmiş, 525 kişi yaralanmıştı.

FBI, saldırganın herhangi bir uluslararası terör örgütüyle bağlantısının olmadığını açıklamıştı.

BİZE ULAŞIN