PYD zulmü Afrinlileri canından bezdirdi

Zerdüştlük adında sapkın bir din inancını benimseyen Suriye PKK’sı PYD, Afrin Müslümanlarına yapmadık zulüm bırakmadı

PYD zulmü Afrinlileri canından bezdirdi
Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunda hendek/barikat olayları sırasında camileri yakıp yıkan teröristler bu defa da Afrinli Müslümanları canından bezdirdi. İstihbarat birimlerinin hazırladığı Afrin raporu şöyle:
Suriye PKK'sı PYD'nin 2012'den beri işgal altında tuttuğu Halep'e bağlı Afrin ilçesinde 64 cami örgüt zoruyla kapatıldı.
Terör örgütü cami imamları üzerinde baskı kurarak hutbelerde Türkiye ve Suriyeli muhalifler aleyhine bültenler çıkarıyor. Karşı gelen imamlar ortadan kaldırıyor.
Terör örgütü PYD, Afrin'in köylerinde Kuran kursu açılmasına izin vermediği gibi daha önce açılan Kuran kurslarını zorla kapattı. PYD'nin Kuran kurslarını engellemesinin altında, halka zorla benimsetmek istedikleri, kendi ideolojileri doğrultusunda ortaya çıkardıkları Zerdüştlük adındaki sapkın inancın beklenen etkiyi yaratmasını engelleme endişesi olduğu belirlendi.
PYD'nin sözde asayiş timleri, hiçbir grupla ya da örgütle bağlantısı bulunmayan cami cemaatine, DEAŞ ve El Kaide destekçisi muamelesi yapıyor.
Afrin genelindeki okulları eline geçiren PYD, buraları kendi zihniyetinde kişiler yetiştirecek 'militan yuvası' haline getirmeye çalışıyor. Okullarda terör örgütü PKK ideolojisi doğrultusunda zorla Kürtçe eğitim verilmeye başlanırken, nüfusunun yüzde 65'i Araplardan oluşan Afrin'de ders kitaplarının Öcalan merkezli anlatımlar yeniden yazıldığı belirtildi.
Örgüt Afrinlilerin aile yapılarını parçalamak için her aileden bir kadın ya da erkeği zorla silah altına alarak ölüm tehdidiyle savaştırıyor.
BİZE ULAŞIN