Besledikleri yılan kendilerini ısırdı

Türkiye düşmanlarının hamisi Almanya’ya, sahip çıktığı terör örgütünden darbe... PKK yandaşları, Düsseldorf’u birbirine kattı, polise taş ve sopalarla saldırdı. Polis, biber gazıyla karşılık verdi. Bir çok gösterici gözaltına alındı

Besledikleri yılan kendilerini ısırdı
PKK ve FETÖ terör örgütlerine her fırsatta sahip çıkan, Türkiye'nin "Terör bumerang gibidir, bir gün gelir seni de vurur" uyarılarına rağmen Türkiye düşmanlarına sahip çıkmayı sürdüren Almanya, dün bir kez daha ektiğini biçti. Düsseldorf kentinde gösteri düzenleyen terör örgütü PKK'nın Almanya kolu NAV-DEM yanlıları kenti birbirine kattı ve polise saldırdı. Düsseldorf'ta terör örgütü yandaşları, kentin ana tren istasyonu önünde buluşarak yürüyüşe geçti.

SOPALARLA SALDIRDILAR
Göstericiler mahkeme yasağına rağmen terör örgütü PKK sembolleri ve terörist elebaşısı Abdullah Öcalan fotoğrafı bulunan pankartlar açtılar. Polis sözcüsünün verdiği bilgiye göre; polis yasak sembollerin indirilmesi için göstericilere defalarca çağrı yaptı, ancak göstericiler bu çağrılara uymadı. Bunun üzerine polis gösteriyi durdurup yasak sembolleri toplamak için müdahale etmek istedi. Ancak göstericiler polise bayrak sopalarıyla saldırdı.

KÖLN'Ü DE KARIŞTIRMIŞLARDI
Polis bunun üzerine biber gazı, tazyikli su ve cop kullandı. Çıkan çatışmada göstericilerin bir kısmı yaralanırken, bir çok gösterici ise gözaltına alındı. Polisin engellemesine rağmen kalabalığın büyük bir kısmı dağılmamakta ısrar ederken, olaylar şehrin çeşitli bölgelerine de sıçrayarak devam etti. Eylül ayı ortasında da PKK sempatizanları Köln'de bir gösteri düzenlemiş, bu gösteride de yasak semboller taşınmıştı. Bunun üzerine Türkiye, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağırmıştı.
BİZE ULAŞIN