Kilisede katliam: 27 ölü

ABD’de pazar ayini sırasında otomatik silahla baskın düzenlediği kilisede 30 kişiyi de yaralayan Devin P. Kelley, polis tarafından etkisiz hale getirildi

Kilisede katliam: 27 ölü
Teksas eyaletinin Sutherland Springs bölgesindeki kiliseye giren silahlı bir kişi, etrafa ateş açtı. CNN'in yerel kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, en az 27 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda, 30 kişi de yaralandı. Ölenler arasında 2 yaşında bir çocuğun olduğu belirtildi. Yaralılar ambulans helikopterlerle hastaneye kaldırıldı.

ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
Wilson bölgesinden Şerif Joe Tackitt, saldırganın öldürüldüğünü kaydetti. İsminin Devin P. Kelley (26) olduğu belirtilen saldırganın, kiliseye gelmeden önce eşi ve oğlunu da öldürdüğü iddiası doğrulanmadı. Liseden sonra bir süre ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yapan Kelley'in, daha sonra kilisede çocuklara incil dersleri verdiği belirtildi. Tokyo'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yerel polis ve FBI olay yerinde. Ben de olayları Japonya'dan takip ediyorum" dedi. Türkiye de saldırıyı şiddetle kınadı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Amerikan halkına başsağlığı diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.
BİZE ULAŞIN