Beyaz Saray'dan flaş açıklama!

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sarah Sanders, Vietnam'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in programlamadaki sıkıntılar nedeniyle bir araya gelmeyeceğini söyledi.

Beyaz Saray'dan flaş açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump'la Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün Vietnam'da yapılan APEC zirvesinde ikili bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğine ilişkin Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

Konuyla ilgili iki taraftan da gelen belirsiz açıklamaların ardından Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, iki liderin bir araya gelmeyeceğini açıkladı.

'BULUŞMA HİÇBİR ZAMAN ONAYLANMAMIŞTI'

Trump'ın uçağı Vietnam'a inmeden kısa bir süre önce konuşan Sanders, "Putin buluşmasına ilişkin olarak, buluşma hiçbir zaman onaylanmamıştı. İki tarafın da programlama anlaşmazlıklarından dolayı buluşma gerçekleşmeyecek." ifadelerini kullandı.

Perşembe günü Kremlin yetkilisi Yury Ushakov, ikilinin 'yüksek olasılıkla' bir araya geleceğini söylemiş ancak birkaç saat sonra ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson henüz alınan bir karar olmadığını söylemişti.

İki lider geçtiğimiz Temmuz ayında, Hamburg'da düzenlenen G20 zirvesinde bir araya gelmişti.

BİZE ULAŞIN