Terör örgütü sözcüsü Silo örgütten ayrıldı! ÖSO'ya sığında iddiası

AA'nın güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre Suriye'de SDG ismini kullanan terör örgütü sözcülerinden Talal Silo örgütten ayrıldı. Öte yandan BBC muhabiri Riam Dalati sosyal medyadan Talal Silo'nun ÖSO'ya sığındığını iddia etti.

Terör örgütü sözcüsü Silo örgütten ayrıldı! ÖSO'ya sığında iddiası

AA'nın güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, SDG'nin (PKK/PYD) sözcülerinden Silo, dün akşam saatlerinde örgütten ayrıldı.

Silo'nun terör örgütünden neden ayrıldığı henüz bilinmiyor.

YPG'NIN ESKİ SÖZCÜSÜ, SDG'YE "ATANDI"

Bu arada, YPG'nin eski sözcülerinden Redur Halil'in de SDG'nin dış ilişkiler sorumlusu olarak "atandığı" öğrenildi.

Sözde atama, PKK/PYD'nin SDG ile doğrudan ilişkisini bir kez daha ortaya koydu.

Amerikalı general Raymond Thomas'ın temmuz ayında ifşa ettiği üzere, SDG ismi, PKK/PYD ya da YPG'nin meşru siyasi bir taraf olarak masaya oturtulması amacıyla ortaya atılmıştı. SDG isimli, PKK/PYD'den bağımsız bir örgüt hiçbir zaman var olmadı. Örgütün, 12 Ekim 2015'te bir miktar Arap savaşçıyı paralı asker olarak yanına almasıyla oluşturulan sözde SDG'nin militanlarının ezici üstünlüğü ve yönetimin tamamı halen PKK/PYD'de bulunuyor.

Terör örgütü sözcüsü Silo örgütten ayrıldı! ÖSO'ya sığında iddiası

ÖSO'YA KATILDI İDDİASI!

BBC muhabiri Riam Dalati 'nun sosyal medya hesabından Talal Silo'nun ÖSO'ya katıldığını iddia etti. Silo'nun ÖSO'ya sığınması, terör örgütü YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu ve ABD'nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri (SDG) içindeki karışıklığın göstergesi yorumlanıyor.

BİZE ULAŞIN