Silvan’da büyük operasyon başladı

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde saldırı hazırlığında oldukları ve belirlenen kalabalık PKK’lı terörist grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla büyük bir operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında, Kazandağı, Demirkuyu, Özlüce, Esenyol, Darıseven, Usluca, Boğazönü, Toklar, Kalemli, Taraklı, Çatak, Çigdemli mahallesinde sokağa çıkma yasağı kararı alındı. İlan edilen sokağa çıkma yasağı karar�� ile birlikte, Diyarbakır’dan bölgeye helikopterler ve zırhlı araçlarla özel birlikler sevk edildi.

Silvan’da büyük operasyon başladı

Diyarbakır Valisi operasyona ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Silvan ilçesi mülki sınırları içerisinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendiriliyor. Terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede terörist mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir."

Açıklamada, operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde, Kazandağı, Demirkuyu, Özlüce, Esenyol, Darıseven, Usluca, Boğazönü, Toklar, Kalemli, Taraklı, Çatak, Çigdemli mahalle ve mezralarında 16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklandığı bildirildi.

BİZE ULAŞIN