‘CNN bizi kötü temsil ediyor’

ABD Başkanı Trump, CNN International TV kanalının “yalan haber kaynağı” olduğunu ve ABD’yi dünyada kötü temsil ettiğini savundu

‘CNN bizi kötü temsil ediyor’

ABD Başkanı Donald Trump, CNN International TV kanalının "yalan haber kaynağı" olduğunu, ABD'yi dünyada kötü temsil ettiğini söyledi. Trump, sosyal medya sitesi Twitter hesabından "Fox News, ABD'de CNN'den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International hâlen önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor. Dış dünya onlardan gerçeği göremiyor" paylaşımında bulundu. Trump'ın paylaşımına binlerce kullanıcı tepki gösterirken CNN televizyonu da kurumsal iletişim hesabı üzerinden, "ABD'yi dünyaya karşı temsil etmek CNN'in görevi değil sizin göreviniz. Bizim işimiz haber yapmak" mesajını paylaşarak Trump'a cevap verdi.

Trump CNN'i dövdüğü videoyu paylaştı

"YANILIYORSUNUZ"
Aralarında eski Dışişleri ve Savunma (Pentagon) Bakanlıkları Sözcüsü John Kirby'nin de bulunduğu CNN çalışanları da Trump'ın twetine tepki gösterdi. Kirby, "Kusura bakmayın ama efendim yanılıyorsunuz. Yaptıkları şeylerde yalan denecek bir şey yok" dedi. Trump yönetimi, AT&T iletişim teknolojileri şirketinin CNN'nin üst kuruluşu Time Warner'ı alım işlemini geçen hafta mahkemeye vermişti.

DUBAİ'DEN EL CEZİRE'Yİ BOMBALAMA ÇAĞRISI
Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Mısır ile Katar arasındaki kriz gittikçe derinleşiyor. Şimdi de BAE'den Dubaili Korgeneral Dahi Kalfan krizle kapatılması gündeme gelen El Cezire kanalını bombalama çağrısında bulundu. Korgeneral, kanalı Mısır'da terör örgütü DEAŞ'ın 331 kişinin öldürdüğü cami saldırısını provoke etmekle suçladı.

RUS PROPAGANDASINA KARŞI 1 MİLYON EURO
Avrupa Birliği, Rusya'nın dezenformasyon ve propaganda çalışmalarıyla mücadele için teşkil edilen East Stratcom isimli özel birime yılda doğrudan 1.1 milyon eurodan fazla kaynak aktaracak. Söz konusu doğrudan fon aktarımı, geçtiğimiz günlerde Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk'ın Avrupa'nın en ciddi problemleri arasında "siber saldırılar, sahte haberler ve hibrid savaş"ı göstermesinin ardından geldi.

BİZE ULAŞIN