AB’de FETÖ skandalı

Türkiye düşmanı örgütlere yataklıkta sınır tanımayan Avrupa Birliği, darbeye yeltenen eli kanlı FETÖ’ye resmen arka çıktı. AB Terörle Mücadele Koordinatörü, “Birlik, FETÖ‘yü bir terör örgütü olarak görmüyor” dedi

AB’de FETÖ skandalı

Avrupa Birliği (AB) Türkiye'de demokratik yollarla seçilen hükümeti kanlı bir darbe girişimiyle devirmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) sahip çıkmayı sürdürüyor. Her fırsatta firari FETÖ'cülere kucak açan hatta Avrupa Komisyonu binalarında FETÖ'cülere mikrafon uzatan AB, sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Türkiye'yi FETÖ, DEAŞ, PKK gibi örgütlerle mücadelesinde yalnız bırakması yetmiyormuş gibi AB bir de açıkça FETÖ'yü terör örgütü olarak görmediğini ilan etti.

TRAJİ KOMİK SAVUNMA
AB Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove, birliğin FETÖ'yü terör örgütü olarak görmediğini belirtti. İngiliz Reuters haber ajansına konuşan Koerchove, AB'nin bu tavrını yakın zamanda değiştirmesini de olası görmediğini açıkladı. Kerchove 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlara rağmen bir grubu ya da kişileri terör örgütü olarak tanımlamak için "dolaylı kanıt" değil aynı zamanda "o kişilerin cinayete dahil olduklarını gösteren somut bilgilerin" gerektiği gibi traji komik bir açıklama yaptı.
Kerchove, Suriye ve Irak'tan Avrupa'ya dönen savaşçılar konusunda ise "Artık saldırıların yerinde önlenmesi üzerinde daha çok çalışmamız gerekiyor. Çünkü Avrupa'daki son saldırılarda daha yüksek oranda Suriye ya da Irak'a gitmemiş, DEAŞ ya da Nusra ile bir bağlantı kurmamış ama internet üzerinden radikalleşmiş kişilerle karşılaştık. Artık Avrupa'da büyüyen tehdit bu. Avrupa'ya dönen savaşçılara dikkat etmeliyiz ama kendi evimizdeki terörizm artık çok daha gündemde" dedi.
BİZE ULAŞIN