Lüks gemide 332 yolcu hastalandı

Royal Caribbean’a ait 5 bin 547 kişi taşıyan “Independence Of The Seas” adlı kruvaziyerdeki 332 kişi mide ve bağırsaklarından rahatsızlandı. Dev yolcu gemisi geri dönmek zorunda kaldı

Lüks gemide 332 yolcu hastalandı
Beş günlük seyahat kapsamında geçen hafta ABD'nin Florida eyaletinden ayrılarak Jamaica'ya doğru hareket eden dev kruvaziyer yolcuları hiç beklemedikleri bir tatil yaşadı: ABD merkezli seyahat firması Royal Caribbean'a ait Independence Of The Seas adlı gemideki 5 bin 547 yolcu ve mürettebattan 332'si hastalandı. Mide ve bağırsak hastalığı salgını yüzünden gemi Florida'ya geri döndü. Hastaların ishal ve kusma şikayetiyle geminin tıp merkezine başvurduğu öğrenildi.
Yerel haber kuruluşu WPLG'ye konuşan yolculardan Victoria Nolan, kendisinin ve altı aile üyesinin de hastalığa yakalandığını bildirdi. Geminin medikal kadrosunun yetersiz olduğunu belirten Nolan, hasta yolculardan çoğunun tedavi olamadığını ifade etti.
Hasta yolculardan Marsha Homuska ise tıp merkezine gittiklerinde bir saat boyunca beklediklerini bildirdi. Mide bulantısı, kusma ve ishale sebep olan nörovirüsün, hastaneler, okullar, kamplar gibi kapalı ve kalabalık ortamlarda insandan insana ve ya kirli gıdalar aracılığıyla bulaştığı biliniyor.
Haber kuruluşları, olayın bir ay içerisinde Royal Caribbean gemilerinde yaşanan ikinci salgın olduğunu duyurdu. Bu ayın başında Singapur ile Avustralya arasında yolculuk yapan aynı firmaya ait geminin yaklaşık 200 yolcusunun hastalandığı ifade edildi.
BİZE ULAŞIN