Kudüs’ün simgesi El Cüneydi: Erdoğan’la tanışmak istiyorum

El Halil şehrinde 10'dan fazla İsrail askerinin gözlerini bağlayarak gözaltına aldığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başını dik tutmasıyla övdüğü Fevzi el Cüneydi, Erdoğan’la görüşmek istediğini söyledi.

Kudüs’ün simgesi El Cüneydi: Erdoğan’la tanışmak istiyorum

İsrail hapishanelerinin çetin şartları ve askerinin merhametsiz davranışlarıyla yorgun ve halsiz düşen Fezvi El Cüneydi, İHA'ya yaptığı açıklamada, "İsrail işgal hapishanesinde sorgulama sırasında psikolojik ve fiziksel tacize maruz kaldım. Sağ omzumda kırık var. İsrail askeri Filistinlilerin umudunu kırmak istiyor" dedi.

Gözaltına alındığı sırada El Cüneydi'ye İsrail askeri Facebook hesabında Erdoğan'ın resmini ve Türk bayrağını niye paylaştığını ve niye onu sevdiğini sordu. Cüneydi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Filistin davasını desteklediği için sevdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerleri tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılan down sendromlu Filistinli Muhammed et-Tavil ve ailesini Külliye'de kabul etmişti.

'ERDOĞAN'IN KONUŞMALARININ BÜYÜK ETKİSİ OLDU'

Fevzi el Cüneydi'nin avukatı Farah Biadsa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistinlilerin gözaltına alınması ile ilgili yaptığı konuşmaların İsrail hükümetine baskı yaptığını, bu baskı nedeniyle El Cüneydi de dahil bazı Filistinli gençlerin serbest bırakılmasında büyük etkisi olduğunu söyledi. Fevzi el Cüneydi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Filistin davasına katkısı ve kendisinin serbest bırakılmasındaki etkisi sebebiyle bizzat teşekkür etmek istediğini söyledi.

Fevzi el Cüneydi'nin babası Muhammed el Cüneydi, oğlu Fevzi'nin geçirdiği bir iş kazasında yaralandıktan sonra erken yaşta okulu terk etmek zorunda kaldığını, ailenin geçimini oğlunun sağladığını söyledi. Muhammed El Cüneydi, oğlunun çalışkan ve başarılı bir çocuk olduğunu, okulu bırakmasından dolayı çok üzgün olduğunu söyledi.

Cüneydi, gözaltına alındıktan sonra İsrail askerleri tarafından dövülmüş, yaralanmış, yüzü kanlar içerisinde kalmıştı. Annesinin psikolojisi de bozulan Cüneydi'nin omuzunda da kırık oluşmuştu.

'ERDOĞAN'LA TANIŞMAK İSTİYORUM'

ABD'nin skandal Kudüs kararı sonrasında başlayan protesto gösterilerinde sembol hale gelen Fevzi El Cuneydi, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür edip, Erdoğanla tanışmak istediğini ifade etmişti.

El Cüneydi: "Erdoğan'la tanışmak istiyorum"

BİZE ULAŞIN